| MihaiNabul a întrebat:

Salut TPU, dau funda.
am o mica problema.
Astazi am intrat prima data pe Dark Web, prin intermediul browser-ului Tor + Am avut 1 VPN activ, mai exact Windscribe [ Am avut un IP din Romania, Bucuresti ].
Am intra doar de curiozitate, am stat maxim 1h.
Am intrat pe mai multe site-uri dubioase:
Pornografie de minori [am stat max 2minute]
Vanzari de arme / droguri / servicii hacker / hitman [ pe aceste tipuri am stat cel mai mult ],
Site-uri pe care se prezenta pret-ul de cumparare a armelor,prostituatelor, organelor, etc in multe state.
Aceste site-uri le-am gasit pe site-uri de genul : Hidden Wiki, etc.
Pot patii ceva? Ma pot gasi [ hotii / politia]?
Am fost luat in vizorul politiei?
In mare parte sunt singur, parintii find la munca iar bunicii locuind in alt oras.

P.S: Nu voi mai intra nici o data.
P.S.S: Maine fac 14 ani

8 răspunsuri:
| TheCrusader a răspuns:

Nu patesti nimic. Numai sterge intrebarea si nu mai folosi tor ca mai toate lucrurile pe care le-ai facut sunt ilegale.

| Epickk a răspuns:

Salut.
Nu-ti face griji pentru nimic.
Sigur nu te-a luat nimeni in vizor, nu-ti bate capul.
Doar ca e bine ca unele detalii sa le pastrezi pentru tine doar sa te simti in siguranta.
Nu o sa te urmareasca nimeni, nu o sa ai parte de nici neobisnuit.
E foarte bine ca ti-ai hranit curiozitates dar tine cont ca in viata toate au o limita.
Asa ca poti sa fi linistit.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa urmărești acest film

https://f-hd.biz/unfriended-dark-web-2018-filme-online-subtitrate/

Și nu mai intra unde nu îți fierbe oala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apropo, nu e ilegal sa accesezi. Ilegal este sa tranzacționezi cu ei. De uitat, și eu m-am uitat în dark web /deepweb. Pana într-o zi când mi-a pornit camera WEB singura.

| Bogdan70001 a răspuns:

Nu, nu poti patii nimic, atata timp cat nu ai facut vreo tranzactie sau cv...bine din punct de vdere legal nu poti patii nimic, ca hackerii de acolo pot sa obtina usor acces la webcam-ul tau SAAAAU, si aicic ar fi un lucru bine de stiut, NU FOLOSI TOR IN FULLSCREEN.Stiu pare foarte cuidat insa de la o chestie ca asta hackerii pot prelua foarte multe date din PC

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai învățat ceva. Curiozitatea te face să fii om tânăr care vrei să cunoști. Tot ea te poate lovi, distruge. Cam știai și înainte ce poți găsi acolo. Acum ai aflat. Toți cei ce intră acolo sunt monitorizați într-o formă oarecare. Astfel datele tale au ajuns în mai multe fișiere din lumea asta ca persoană suspectă și dubioasă, eventual împinsă de curiozitate. Înafară de asta nu vei păți nimic deocamdată.

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Sfatul nostru este să nu accesezi astfel de conținuturi pentru că acestea sunt ilegale și foarte dăunătoare.

| mroo099 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fratee.mie imi face poze singur telefonul, si n am intrat pe darkweb...