| KirigayaKirito a întrebat:

Ajutor! :) Cand am intrat pe laptop mi-a aparut din prima (dupa ce mi-am bagat pw) un site, pe care scrie Politia, ati incalcat nu stiu ce, amenda, de data asta in limba germana.Mi s-a mai intamplat o data cu "politia romana", atunci mi-am reinstalat windowsu, dar acum nu pot.Deci cred ca e ceva hacker, ce mi-a blocat tot windows-ul, merge doar messu, si internetul pentru ca mi-a dat cineva link.

Dar nu imi apare bara de start menu, si nici o icoane pe desktop, e gol, am noroc ca messu intra automat, altfel nu aveam ce face.

Ce sa fac? Nu imi pot reinstalat windows-ul din nou, pentru ca nu ma pricep, si nu pot face asta de fiecare data cand se intampla.

Ajutor! :( Fundoi!
Am gasit pe net exact ce mi s-a intamplat
http://www.politisti.ro/......ei-romane/
Am descarcat de acolo si totusi antivirusul zice ca nu gaseste nimic.:|

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Cineștie de pe unde ai Windows-ul.Este virusat sistemul și virusul a cam distrus din el, deci de reparat nu se pune problema doar de sesoftat.Te pot ajuta eu.Vezi la mine pe site la pagina de It ai toate informațiile necesare pentru instalre de Windows.Succes

| KirigayaKirito explică (pentru DeyCj):

Imi poti da id-ul tau pe privat? Sa ma inveti sa-l instalez, te rog frumos, am 10 windows-uri pe cd, poate ma ajuti tu sa aleg si sa-l instalez.Multumesc!

| DeyCj a răspuns (pentru KirigayaKirito):

Da da ți-am dat add.Te ajut.Stai relax :-)

| shannygelu a răspuns:

Poti intra pe safe mode cu comand promt si sa stergi virusul dupa ce tastezi in cmd explore.exe si dai la folder option show hiden file iar virusul in gasesti in c la documente ceva cu user il stergi si merge windowsul fara sa fi stricat nimic in el windowsul merge garantat