| alexronaldo77fde a întrebat:

Deci: Cand dadeam sa intru pe Facebook de pe laptop imi aparea ceva de genul ca,, certificatul de securitate este valabilil doar pentru site-ul (si dadea site-ul aici)". M-am uitat la niste video pe Youtube si am făcut niste setari si acum ma duce direct la site-ul respectiv, numai pe Facebook nu, nici pe YouTube. Pe alte site-uri pot intra. Ajutor va rog!

5 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Nu inteleg la ce te referi.
Te redirectioneaza?
Verifica extensiile, ele pot fi de vina pentru multe.
La ce te referi prin site-ul aici?
Site-ul TPU?
Esti sigur ca nu esti infectat?

| RaduCiprian a răspuns:

Ai căpătat un mic virus.

| alexronaldo77fde explică (pentru LPCTSTR):

Nu am extensii. Ma refeream ca dadea site-ul pe care ma direcționa acolo,, rov2.com" si in loc sa intre pe Facebook intra pe rov

| LPCTSTR a răspuns (pentru alexronaldo77fde):

Incearca in primul rand scanner-ul oferit de Google, daca ai Google Chrome : https://www.google.com/chrome/cleanup-tool/

Mai foloseste si Microsoft Malicious Software Removal Tool, poate ajuta : http://www.microsoft.com/......tails.aspx

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Te sfatuim sa blochezi mesajele pop-up din setarile browserului tau, sa instalezi o extensie Adblocker si sa elimini orice extensie pe care nu iti amintesti sa o fi instalat. Daca aceste masuri nu functioneaza, atunci exista posibilitatea sa ai un virus pe computer. Instaleaza un program antivirus si scaneaza computerul. In cazul programelor antivirus, nu exista o solutie care te va proteja suta la suta, dar indiferent de programul ales (chiar si o varianta free), este bine ca el sa fie descarcat de pe pagina oficiala a producatorului si sa fie actualizat constant. Daca un antivirus nu isi actualizeaza zilnic baza de date el nu va putea sa te protejeze de noi atacuri aparute si nu va fi deloc util.