| vulcan86 a întrebat:

Salutare tuturor! Cum as putea sa scap de mesajele nedorite cu care sunt bombardat zilnic pe Facebook? E vorba despre conturi false cu tot felul de reclame bizare.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ștergeți contul de Facebook cel mai bine pentru că devine un loc tot mai toxic. O zic din pățaniile mele. De când l-am șters mi s-a luat o greutate de pe suflet.

| nyoentox2002 a răspuns:

Simplubig grina-le block pur si simplu(nu isi da seama 100% daca dai block doar le mess), pe mute sau ignore

| Frank51 a răspuns:

Din setări, activezi să între la spam, nu vei mai primii notificări.

| alexalx1234 a răspuns:

Nu scapi. Apar atât pe Facebook cât și pe Instagram, iar cei de la Facebook nu fac nimic în legătură cu ele. Cel mai bine renunți la ele și treci pe WhatsApp sau telegram.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru alexalx1234):

Cel mai tare sfat

| SingleForOne a răspuns:

WhatsApp e mai popular decât altele, iar Signal a început să ia putere, în curând va fi în competiție cu WhatsApp, fiind mai sigur în legătură cu datele.