| Sonia822 a întrebat:

Se poate vedea IP-ul de catre admini, daca scriu pe un grup de Facebook?

Răspuns Câştigător
| cfrtobias a răspuns:

Vede seful la Facebook de e Mark Zuckerberg da nu astia mici happy

18 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Nu, da block tot iti poti lua sau sa te scoata!

| LPCTSTR a răspuns:

De admini nu din câte știu.
În orice caz, singurul loc unde poți afla IP-ul device-ului de pe care te-ai conectat la Facebook este registrul de logări.

Răspuns utilizator avertizat
| TheGentleman a răspuns:

Nu, nu pot vedea astfel de informații

| Raizing a răspuns:

Pe orisice site intri se vede!

-poti folosi un program care ascunde adeveratul ip-

| costinvlad49 a răspuns:

Doar Mark Zuckerberg și administratorii Facebook. Nu cei mici. Și poate și hackerii dacă pe grup au pus site criptate sa îți fure ip.

| laSoledad a răspuns (pentru costinvlad49):

Un hacker bun cu pagina de Facebook poate vedea cine a intrat pe pagina lui de Facebook?

| costinvlad49 a răspuns (pentru laSoledad):

Nu cred. Este imposibil. Însă am auzit de aplicații care îți arată cine a întrat pe pagina ta de Facebook. De exemplu tu te uiți la pozele unei fete și ea poate afla dacă te ai uitat la pozele ei.

| laSoledad a răspuns (pentru costinvlad49):

Eu n-am incredere in alea ca-s adevarate. Am auzit ca sunt fake-uri.

| costinvlad49 a răspuns (pentru laSoledad):

Funcționează dar chestiile cu adevărat utile costa bani.

| laSoledad a răspuns (pentru costinvlad49):

Si un informatician bun nu si-ar putea face propriul program? Eu la asta ma gandeam

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru laSoledad):

Nu e greu de aflat ip-ul.
Nu trebuie decat sa pui intr-un url spre o poza de pe Facebook - asta e doar un exemplu, merge cu orice link - un tracker. Noul url, accesat, va contine ip-ul si date despre cel ce acceseaza: locatia, numele dispozitivului de pe care a accesat link-ul, provider-ul de internet.
Totusi, informatiile sunt limitate pe cont propriu. Pentru a da de persoana din spatele ip-ului, trebuie sa iei legatura cu provider-ul, iar aflarea nu se poate face decat din motive legale.
Bineinteles, exista si posibilitatea sa le spargi serverul si sa culegi informatii din baza de date, dar o sa te prinda in cele din urma.

| laSoledad a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Dar daca pur si simplu ii vizitezi pagina de Facebook, imi e greu sa cred ca va afla cine, nu?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru laSoledad):

Mi-a zis un coleg de o astfel de aplicatie. Am incercat-o, dar cred ca imi arata prieteni random, fiindca profilul meu e cam gol si nu cred ca cineva ar sta sa se uite pe el.

Deci, probabil ca altceva in afara de ip n-au ce afla, dar chiar si daca afla numai ip-ul, tot e de rau.

| laSoledad a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Si daca nu e in lista mea de prieteni, sansele scad, nu? laughing Am intrat random.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru laSoledad):

Probabil tind la 0.

| laSoledad a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Ok, mersi!

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Administratorii unui grup de Facebook nu vor putea vedea IP-ul tău.