| xLutz0012 a întrebat:

Vreau sa imi iau un telefon de pe amazon.de de la used, zice ca e ca nou este in jur de 300€ si daca il de la noi costa in jur de 550€, ce poate fi cu el? Am gasit multe asa! Poate sa imi puna altceva inloc de telefonul pe care l am comandat?
Am vazut cv cu garantie amazon a-z cv?
Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| CIoniix a răspuns:

Salut, nu stiu care este treaba cu garantia amazon, probabil la produsele noi, dar garantie cred ca ofera vanzatorul, dar in locul tau nu as cumpara un telefon used mai ales din alta tara, mai bine strange niste bani in plus si cumpara unul nou.

3 răspunsuri:
| reihiuke a răspuns:

Și eu sunt în Germania. Aici telefoanele sunt mai ieftine decât în România

| Ora de net a răspuns:

Buna,

In general, atunci cand faci cumparaturi online, te sfatuim sa:
- te asiguri ca situl de pe care cumperi este unul de incredere (pentru a putea returna produsul in cazul in care acesta nu este potrivit)
- sa citesti recenziile date vanzatorului, sa te asiguri ca acesta are un rating bun

Mai multe despre garantia amazon a-to-z poti sa citesti aici https://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=537868

Mult succes!

| Anonimul95t a răspuns:

Salut, ti-as recomanda sa iei de pe alte siteuri vezi sa nu iei vreun fake