| KeZiki a întrebat:

Vreau sa iau o pereche de papuci de pe amazon.de. E vorba de o pereche de Nike sb vulcan si am o nelamurire in legatura cu marimea lor. In general, eu port marimea 42.Toti papucii pe care ii am sut 42, insa in tabelul de marimi de pe amazon, marimea 42 ( EU ) ar avea 26, 2cm,iar eu mi-am masurat talpa si are aproape 28cm,in acel tabel corespunzand cu marimea 44, 5. Pentru cine a comandat de pe amazon, cum v-ati inteles cu marimele?

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Eu zic sa-ti iei 42 ca merge sigur. 42 masurat "europeneste" este 42*2/3 = 28 cm.

2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

La nike sunt diferite marimile sa stii, fata de restul firmelor, eu iau cu un nr mai mare fata de cat port.
As zice sa iti iei un 44.

| korina99 a răspuns:

Daca e marime americana sau mexicana, atunci te incurca
fa conversia:
https://www.qtransform.com/shoes/ro/transforma/marime-incaltaminte.php