| KLLO a întrebat:

Vreau sa schimd DNS la routerul Tp Link si cand introduc noua adresa si dau Save imi apare o fereastra sus care zice sa dau reboot iar in momentul cand apas ok, imi dispare adresa introdusa pur si simplu. Am dat reboot si nimic nu se intampla. Cand apas pe OK in fereastra aia mica imi sterge automat noua adresa introdusa ce naiba are?

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Nu o mai schimba, schimb-o doar pentru dispozitivele tale.
Dacă o schimbi doar pentru ele, va fi suprascrisă cea default și se va folosi cea scrisă în setările pentru DNS ale dispozitivului respectiv, nu văd de ce te-ai complica cu setărule pentru router.
Also, de ce ai schimba DNS-ul?

| KLLO explică (pentru LPCTSTR):

Deci schimb din PC si din telefon?

| LPCTSTR a răspuns (pentru KLLO):

Absolut.

| Ora de net a răspuns:

Bună,

De ce dorești să schimbi DNS-ul? Dacă internetul nu îți funcționează corect, sfatul nostru este să apelezi la furnizorul de internet, mai degrabă decât să umbli singur în setări.