| AmazingONEx a întrebat:

Anduranța se referă la masa musculară sau la forță?

Răspuns Câştigător
| Paul754880338 a răspuns:

Anduranta inseamna rezistenta, mai precis forta in regim de rezistenta.

5 răspunsuri:
| sopranaCadaverica a răspuns:

La forta.

| Cosmin86 a răspuns:

La niciuna, se refera la rezistenta.

| Mayaaaaaaa14 a răspuns:

Capacitatea de a rezista la eforturi fizice, răbdare.
Rezistența mecanica a unui motor. Deci forța

| cristiww a răspuns:

Astia care dati raspunsuri din cartea de fizica, poate ar trebui sa intelegeti mai intai contextul in care intreaba omul. Omul face fitness, nu are nevoie de definitii din carti care nu se aplica in acest sport. Andurata in acest sport inseamna rezistenta, sa faci cat mai multe exercitii, repetari etc fara sa obosesti deci practic rezistenta prelungita.

| Anonim33332132 a răspuns:

Rezistenta