| alebia1 a întrebat:

am si eu o intrebare legata de patine/ patinat. Anul acesta am incercat pentru prima oara patinele artistice, unele noi noute. Problema este ca pana acum eu am folosit numai patinele de hockeysi este c-am ciudat. Cu cele artistice nu prea pot sa mai fac piruete si imi "joaca" picioare. Nu sunt incepatoare, ba chiar stiu sa patinez si ma pricep la scheme, dar problema a fost ca doar in acest an am avut ocazia sa-mi cumpart patinele artisctice. Revenind, aveti ceva sfaturi, ar trebui sa le schimb?

Răspuns Câştigător
| ImmortaluL a răspuns:

Aaa, patinele artistice sunt speciale pentru patinat si sunt foarte diferite de cele de hockey, in plus cu cele artistice faci mai bine piruete si alte din astea dar trebuie sa te obisnuiesti cu ele, vei vedea, cu timpul iti va fi mai usor. Bafta!

2 răspunsuri:
| Teremos a răspuns:

Daca ai patinat mult cu cele de hockey este ceva normal sa ai ceva dificultate cu cele artistice dar dupa mai mult exercitiu cu cele artistice vei vedea ca este usor.

| alebia1 explică (pentru Teremos):

Multumesc mult