| anonim_4396 a întrebat:

Daca esti gras poti face antrenament fara sala sa nu mai dau bani?

12 răspunsuri:
| Hulk2016 a răspuns:

Salut.Da se poate face antrenamente gratis la aparate in parcuri, alergare, tractiuni, flotari...Succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu dai banii degeaba. Ai de ales doua lucruri: Ori sa slabesti si sa mergi la sala sa faci muschi, ori sa mergi la sala, sa faci muschi si dupa sa slabesti. E alegerea ta dar eu recomand sa slabesti si dupa sa mergi la sala.

| Fatamuntilor a răspuns:

Alergi,mergi cu bicicleta/ role, urci /cobori scari, ai grija la alimentatie.
Nu e nevoie de sala, e importanta MOTIVATIA!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista atatea parcuri in care poti alerga + pentru slabit dieta e cea mai importanta

| Greenthrone75 a răspuns:

Buna! Sigur ca poti! Exista aplicații gratis(Runtastic, Nike+Training)sau daca vrei YouTubeul si Instagramul sunt pline de exerciții!

| many404 a răspuns:

Daca poți tu să îți faci un program cu anume eexerciții da, dacă nu oricum cel mai mult contează alimentația, trebuie să mmănânci fără grăsime și prajeala, dar dacă ai bani te sfătuiesc săte duci la sala, nu se ccompară sala cu ce faci acasă, sunt foarte multe aparate pentru fiecare grupă de mușchi și nici nu te pplictisești interacționezi cu alți oameni.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da normal ca se poate. Poti cauta si pe youtube exercitii pentru acasa:
https://youtu.be/c140_bqmfF0

| RAY a răspuns:

Logic ca da, vrei ceva rapid si gratis?
fi atent in prima etapa spun sa te antrenezi asa
in prima saptamana alergarea moderata de 15 minute
in a doua saptamana 4 sprinturi pe zi
30 de secunde alergare la maxim da?
alergare la maxim inseamna cand nu respiri, nu poti respira pur si simplu
pauza 30 de secunde asta de 4 ori pe saptamana timp de 4 ori pe saptamana,daca simti duere in piept te opresti imediat imediat ok

apoi o dieta,degeaba faci sport daca bagi in tine,suplimente de crom,fier,magneziu ca sa nu ai pofta de dulciuri, la mine a avut efect serios
o dieta low carb, low fat, medium proteine ce inseamna asta?
multe legume rosi, brocoli etc
carne dimineata, dupa masa nu multa
grasimi sanatoase
macar sa manci 1500 de calorii
eu ce sa spun cand am bagat sprinturi am alergat vreo 6 km pentru prima oara in viata incredibil, eu care nu faceam sport

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poți să faci exerciții acasă, poți alerga pe stradă, în unele parcuri sunt aparate...
Și ia ghici, totul gratis.

| AFR81 a răspuns:

Bineinteles. Poti alerga prin parcuri sau pe stadioane. De asemenea, exercitii precum abdomene, flotari, etc. poti face tot acolo sau acasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 17 Ani 1.63m si 65kg tot ce vreau este un abonen plat si muschi dar nu mari locuiesc in comuna augustin jud Brasov si am probleme cu tigani poititi nu fac nimic si am decis sa fac muschi casa i pot bate bine si steroizi sunt periculosi

| Atacator007 a răspuns:

Exista o multime de metode si fara a merge la sala si sa dai banii.