| EuIntreb a întrebat:

Cam în cât timp se pot vedea rezultatele la sala la un copil de 13 ani?

4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Cam in 5+ ani, cand e complet maturizat.

| GdX a răspuns:

Cand termina procesul de crestere si maturizare. 18-20 de ani. Asta daca mai creste dupa ce se apuca de ridicat greutati.

| EuIntreb explică:

Nu cred ca o sa mă opresc din creștere ridicând gatere de 6 kg (am 1.76)

| DanielHX a răspuns:

Eu am tot 13 ani si am vazut schimbari dupa 2 luni de sala.Depinde care e scopul tau, sa slabesti sau sa cresti in masa musculara? Si nu exista nicio "dovada ce dovedeste" ca ridicarea greutatilor iti opreste cresterea.Cat timp faci exercitiile corect, intr-o pozitie corecta si nu pune prea multa presiune pe coloana nu ar trebui sa te afecteze deloc.In 2-3 luni ar trebui sa vezi niste schimbari deja, cel putin eu am vazut.