| Marianutzu a întrebat:

Ce cluburi de fotbal din Roma(Italia) cunoasteti? Inafara de AS Roma si Lazio Roma.Ma intereseaza mai exact cele care activeaza in ligile inferioare(Serie B, Serie C1, Serie C2 etc)

Răspuns Câştigător
| Lawliet14 a răspuns:

Lupa Roma (Lega Pro, adica divizia 3-a, divizia de dupa Serie B), care joaca la Aprilia la 46 de kilometri de Roma.

ASD Astrea si U.S. Palestrina 1919 (Serie D).

In rest nu cred ca mai sunt, chiar din Roma. Poate doar din localitati limitrofe.

Pe astea le-am verificat personal. Dupa aia ar mai fi cateva divizii precum Eccellenza, Promozione, Prima Categoria si Seconda Categoria. Dar pe alea nu am cum sa le verific. Fa-o tu daca ai timp, alea nu le gasesti pe Soccerway sau Wikipedia ci pe site-urile oficiale. Vorbim de sezoane regulate. In Roma tot au mai aparut cluburi dar unele s-au desfiintat.