| andyandy09 a întrebat:

Ce exercitii pot face pentru a face patratele? Nu vreau sa fac sala. Doar niste exercitii zilnice care sa-si faca efectul, adica sa se cunoasca macar cat de cat.
Dau funda

10 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Patratelele se fac prin alimentatie, nu prin exercitii.

Documenteaza-te :
http://www.culturism.ro/......domen.html

Doar copiii mici si firavi fac patratele cu exercitii.

| NDC12 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ma da tu nu "stii" ca eu am facut patratele cu abdomene intr-o saptamana de ce vorbesti daca tu nu stii? Secretul cheie e cate o shaorma si 2 litrii de cola/zi. laughing)

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru TuDorEL96):

Abdomene = cele mai PROASTE exercitii pentru abdomen

Doar copiii mici si firavi fac abdomene.

Mai documenteaza-te inainte sa zici TAMPENII.

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru TuDorEL96):

Arata-mi unul singur.

Eu fac patratele prin cardio si alimentatie.

Si abdomenul eu il antrenez altfel :

- ridicari de picioare din atarnat
- aplecari la cabluri
- crunch la aparat

Nu fac abdomene clasice, simple si proaste, care iti forteaza coloana.

Si nu-mi zi "baietas" cat timp esti pe sfert cat mine happy

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru TuDorEL96):

Asa fac ridicarile de picioare :
https://www.youtube.com/watch?v=xs9fKeAEu0k

Apropo, ce inaltime/greutate ai? Stii ca la abdomen procentul de grasime face diferenta, nu exercitiile :)

| Cosmin86 a răspuns (pentru TuDorEL96):

Copil mic si firav, imi explica el mie cum si-a facut el un slabanog patratele...

fa abdomene zilnic, ca orice slabanog cu patratele care crede ca stie ce face laughing

patratele = 90 % alimentatie si 10 % exercitii

p.s. : daca esti un SLABANOG logic ca ai patratele orice ai face, dar la un slabanog patratelele NU CONTEAZA. Sa ai peste 80 kg si apoi conteaza sa ai patratele.

copil pampalau si firav, imi explica el mie cum sa fac abdomene!

Răspuns utilizator avertizat