| Cosmin38384 a întrebat:

Cel mai bun program la sală pentru începători?
Eu momentan am push pull legs si abdomen

5 răspunsuri:
| CataCatalin994 a răspuns:

Fierce 5

| siriusblack98 a răspuns:

Pentru INCEPATORI asa cum ai specificat tu, se foloseste un antrenament fullbody de maxim 3 ori/saptamana.

| AntoniaMocanu1995 a răspuns:

Eu cand am inceput sa faca sala pentru prima oara, am inceput cu cateva abdomene cu bicicleta cu niste exercitii pentru picioare etcetera.

| Cosmin86 a răspuns:

Nu exista "cel mai bun program", daca exista DOAR pe ala l-ai fi vazut in toate revistele/cartile/articolele despre fiteness/bodybuilding.

Ce faci tu e unul dintre cele mai bune, eu il fac si dupa 12 ani de sala.

| ruddy a răspuns:

Un program bun inseamna sa mergi cu drag la sala sa te antrenezi. Nu-i nici o diferenta daca bagi de ex de 2 ori piept pe saptamana undeva la 18 serii, sau daca bagi o singura data tot 18 serii. Ai aceiasi crestere.Eu personal imi place sa ma antrenez mai old school, o grupa mare cu una mica pe zi.