Poate si pentru faptul ca fotbalul nu merge mereu dupa lucruri matematice si logice.
Nu mai sunt de mult microbist dar CFR-ul parca a avut in meciul cu Roma ceva probleme cu lotul, a avut multi jucatori de baza lipsa, de aceea i-a spart Roma cu 5-0, poate gresesc dar cum am zis a fost o vreme cand imi placea si urmaream fotbalul acum nu e sa fie
Niciun meci nu seamana cu altul, asta e fotbalul. Nu exista o regula ca daca bati cu 3-0 un adversar bun, apoi iei bataie de la niste desculti ca mai apoi primul adversar pe care l-ai batut ii spulbera pe desculti, totul tine de conjunctura, de meci in sine. Nu e nicio ciudatenie, fotbalul a functionat mai mereu asa.
Fotbalistii nu erau in forma. Nu au avut o strategie buna. AS Roma a jucat mai slab cu Sofia dar si-au revenit. CFR e supraevaluata. Alege care iti [place mai mult.
Înţeleg că algebra sau geometria nu funcţionează aici.; şi nici logica. Dar nici calculul probabilităţilor?
Cam ce discutam noi odată, despre suspansul pe care ţi-l poate oferi o partidă şi despre răsturnări de situaţie. Chiar parcă a fost unul din meciurile pe care mi le-ai recomandat atunci în care fusese 3-0 şi s-a terminat cu 3-4. De asta poate ne şi place celor mai mulţi dintre noi fotbalul, pentru neprevăzutul pe care îl conţine.
Liverpool in 2 cazuri a avut 2 comeback-uri fenomenale. Primul in 2005 dupa ce a fost condusa de Milan cu 3-0 a revenit in 10 minute pe tabela, a egalat si le-au luat si trofeul, apoi cu Dortmund, dar atunci condusese cu 3-1 nemtii si a revenit Liverpool pe tabela castigand cu 4-3 la ultima faza, mai sunt si meciuri d-astea de iti trebuie un flacon de pastile pentru inima ca sa nu iti pocneasca.
Ca sa fac haz de necaz. Aston Villa-Liverpool 7-2 acum o luna, Liverpool-Arsenal 3-1 tot in octombrie, ceva mai devreme Aston Villa a batut pe Arsenal doar cu 3-0, raportat la intrebarea ta trebuiau sa ne dea 8-0,, am scapat lejer doar cu 3 boabe, ne-au dat scurt 3-0 acasa. Asta e Arsenal, bate pe oricine si isi ia bataie de la oricine ))) nici nu ma mai agit, e doar un accident meciul asta.
Probabil a tratat meciul superficial as Roma cu bulgarii credeau că joacă cu Dunărea da nu o fost chiar așa au făcut un meci bun bulgarii nu degeaba sau calificat în grupe, daca e așa CFR nu cred că o să o bată din nou pe tska, uneori fotbalul e imprevizibil chestia e că as Roma are cel mai valoros pot din grupa, cred că CFR au avut și un blocaj psihic și au avut mulți jucători lipsa. doar un miracol poate sa facă să se califice, lupta va fi intre ei și Young boys pentru locul 2.
Pai hai sa o luam cu inceputul, CFR trece printr-o perioada mai proasta in materie de jucatori, multi fiind accidentati, bolnavi sau nu mai pot participa in competitie. Era si normal sa castige Roma, tinand cont de istoria si lotul echipei care e cotat la peste 300M euro, fata de CFR cu peste 20M euro, deci diferenta e de la cer la pamant. Acum cu meciul cu sofia, echipele mai au si cate o perioada mai proasta, cum nici barcelona nu a dus-o bine sezonul trecut. Acum nu ma asteptam sa piarda chiar la scor, ma asteptam sa piarda cu 1-2 goluri sau chiar sa faca un egal.
Cipi1212 întreabă: