| AndradaElisa a întrebat:

DAU FUNDA! Intr-un meci de fotbal pot fi mai mult de 3 rezerve? Gen 6 Help me

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Da, dar doar 3 pot intra pe teren.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Rezerve sunt multe, dar se permit 3 schimbari in majoritatea meciurilor oficiale.

| ASDFGTREWQ a răspuns:

Depinde de campionat. In Romania pe banca de rezerve pot sa stea 7 jucatori. in Italia de exemplu se pot aduce pana la 10 jucatori pe banca.

| octav005 a răspuns:

Daca este amical se poate m-ai mult de 3

| AFR81 a răspuns:

Cu siguranta. In unele campionate sunt chiar si 11 rezerve. Problema e ca in meciurile oficiale pot intra decat 3. In meciurile amicale se fac chiar si 11-13 schimbari.