| Poinsettia a întrebat:

E adevarat ca daca bei apa (rece sau nu) dupa sport, sau na, dupa ce transpiri si-ti creste ritmul cardiac, poti face pneumonie? Mersi.

Răspuns Câştigător
| yonutz1 a răspuns:

Da, dar mai grav poti face infarct pe loc.

8 răspunsuri:
| Buuff a răspuns:

Da,este adevarat.(este adevarat cu apa rece).dar in jur de 10 minunte dupa ce alergi sau faci sport abtine-te sa bei.dar cu apa rece e mai periculoswinking

| hackerurauhahaha a răspuns:

Bine inteles daca depui un efort si alergi sau faci altceva ce te oboseste si iti incalzeste plamanii si apoi torni apa rece pe ei racesti si chiar poti face pneumonie. ai grija
funda?:d

| sara_2557 a răspuns:

Nu.faci aprindere la plamani si morisadmai ashteapta dupa ce faci sport ...si eu fac sport si bea inainte peste 2 litri de apa,,, dar antrenorii neau interzis sa ma bem apa pentru sanate si putem rezista mai mult fara apa

| miki_2986 a răspuns:

Da este adevarat, dar cind faci sport trebuie sa te abtii de la apa rece si de setea de a bea apa, deoarece poti face si infarct.

| pwp a răspuns:

Da,este foarte adevarat!

| Taniusha_6138 a răspuns:

E posibil doar daca consumi cantitati foarte mari

| gabriela23 a răspuns:

Da, e adevarat.
Eu ti-as sugera sa nu bei apa deloc dupa ce faci sport sau ceva de genul acesta!

| Pink4life a răspuns:

Toată lumea din România zice că da si eu credeam ca e adevărat, dar aia o fost după ce m-am mutat in America. Mi-am întrebat doctorul dacă este adevărat si ea o ras in fata mea. Ea mi-o zis ca trebuie sa beau apa înainte, in timpul, si după Exercițiu.