| anonim_4396 a întrebat:

E chiar un lucru asa rau ca in vara asta vreau sa continui cu sala, sa imi continui rutina zilnica si sa nu aleg distractiile cu prietenii ce includ fast food, alcool etc? Mi-am schimbat complet stilul de viata si vreau sa continui facand asta.

19 răspunsuri:
| Drîgă_Andrey_2000 a răspuns:

Daca vrei sa arati bine du-te la sala mai sunt si alte veri in care poti sa te distrezi! 'bafta'
Funda?

| RAY a răspuns:

Dar nimeni nu spune sa nu consumi ocazional fast food,si eu mai consum la nevoie,alcoolul e benefic urca colesterolul bun,dar ocazional,asa va distrati voi doar cu mancare,eu unu ma distram in alte moduri,ne distram infometati de multe ori,a manca nu este o distractie,manci ca sa supravetuiesti atat,asta nu inteleg multi, tu nu trebuie sa te adaptezi asa zis prietenilor tai, tu contezi cel mai mult nu ei, nu urma turma, cat despre asa zis prieteni sunt rari, dar repet vedeti de activitati gen fotbal, pin ping, alergare nu mancare

| xs1der a răspuns:

Salut,
Fitnessul este o placere si nu o obligatie, o zi in care ai mancat fast food sau ai baut alcool nu iti va afecta in niciun caz rezultatele. Ba chiar, in cazul in care iti calculezi caloriile, poti avea un cheat meal, asta doar daca acesta nu iti depaseste nr de calorii necesar. Sau, daca vrei, poti sa continui sa mananci sanatos daca asta iti doresti, dar niciodata sa nu te abtii din a merge la petreceri sau sa iesi in oras cu prietenii doar din cauza faptului ca ai o obsesie cu mancatul sanatos. Si mancand fructe poti sa te ingrasi tine minte astawinking. Pana si Dexter Jackson care a castigat Mr. Olympia are 1 cheat meal pe zi. Bafta!

| Nătărău a răspuns:

Niște muzică de antrenament și pentru și mai multă motivație: https://www.youtube.com/playlist?list=PLA1CB22837A331375
Să știi însă că alcoolul e mult mai puțin nociv față de alte mîncăruri.

| aXy99 a răspuns (pentru Nătărău):

Nu este adevarat. Inhiba sinteza proteica, iar in cantitati mari te "ajuta" sa pierzi forta.

| Nătărău a răspuns (pentru aXy99):

Cică nu este adevărat :-)) și nici măcar nu l-am comparat cu vreun altfel de "mîncare". :-))

| Nătărău a răspuns (pentru aXy99):

Ce ai prefera să mănînci între bere și ficat de porc (sau pîine așazisă albă), de exemplu, pentru tot restul vieții?

| mgtow a răspuns:

E bine ca renunti la prostii si alegi varianta cea buna

| aXy99 a răspuns (pentru Nătărău):

Paine, evident, nu imi place ficatul, cu berea aia vei muri de foame. Painea are si proteine, si fibre, si carbohidrati, e chiar buna. Aia alba poate nu e extraordinara, dar nu e nici asa de rea. O bere din cand in cand merge, dar sa traiesti cu bere nu poti.

| Nătărău a răspuns (pentru aXy99):

N-am zis pîine cu apă. Ești sigur că alegi pîine? :-))

| aXy99 a răspuns (pentru Nătărău):

Ai zis "mănînci" nu "bei", de unde a reiesit faptul ca as fi putut sa beau apa.

| Nătărău a răspuns (pentru aXy99):

Glumesc.

| Nătărău a răspuns (pentru aXy99):

Dintre apă, bere și țuică ce ai alege?

| aXy99 a răspuns (pentru Nătărău):

Apa, clar.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Drîgă_Andrey_2000):

Esti femeie de vrei funda?

| Cosmin86 a răspuns:

Dar alta distractie, gen urcat pe munca, calatorii, etc. nu aveti?

| Adry05 a răspuns:

Nu strica cu nimic ca bei si tu cu ei 1/2 beri, sau 1/2 pahare de vin. Acu trebuie sa ne mai si simtim bine, daca ajungi sa faci stilu asta de viata ceva care sa-ti creeze frustrari ca nu poti manca si bea aia si aia si aia o sa-ti faci doar rau si o sa-ti fie greu sa-l tii permanent. Trebuie sa inveti sa ai moderatie.

| Violleta2022 a răspuns:

In loc sa dai bani la sala, mai bine faci sport in aer liber, ca-i mult mai sanatos si mai normal, pentru un adolescent, decat munca la sala.

| RobertMoon a răspuns:

Nu e un lucru rău, dar sunt de părere că te poți și distra cu ei. Cred că ai suficient timp, sala nu îți ocupă atât de mult încât să nu poți face nimic în restul zilei, iar despre fast food da, nu este sănătos, nici alcoolul nu este, dar toate astea consumate regulat, trebuie sa recunosc că și eu mai bag uneori un Mc sau câteva pahare de vin.