| DenqOO a întrebat:

Exista o regula in fotbal al numarului de crampoane de pe adidas?

2 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

De regula oficiala nu am auzit
dar in general cei care produc adidasi cu, crampoane, se chinuie sa gaseasca un nr optim, prea putine nu fac priza, prea multe devine o a doua talpa si iar nu fac priza

| corbulalbrosu a răspuns:

Este reglementata doar dimensiunea privind inaltimea maxim admisa a crampoanelor. In privinta numarului si a distribuirii crampoanelor pe tapla ghetelor de fotbal, nu exista niciun fel de reglementare.