| EmySurmey a întrebat:

In timpul administrației cartilajului de rechin este indicat sa forțez încheieturile ( gen ridicări la încheieturi cu gantera grea )?
Unii zic ca de preferat ar fi sa fortezi încheieturile in timpul administrației pentru a le întarii, altii spun ca cel mai bine ar fi sa nu le fortezi si sa lași cartilajul de rechin sa lucreze. Cum e defapt cel mai bn?

1 răspuns:
| JohnnyBi a răspuns:

Incheieturile nu le fortezi indiferent de situatie. Daca cedeaza ti-ai f***t propriul corp, posibil iremediabil.