| casablanca40 a întrebat:

Am o problema cu incheieturile. Mereu cand fac scandenberg imi trosnec incheieturile si nu pot sa fortez deloc, mereu imi sare incheietura. Problema asta am avut-o dintotdeauna. Cunoasteti exercitii pentru a-mi intarii incheieturile?

7 răspunsuri:
| tenshi261 a răspuns:

S-ar putea sa fie din cauza lipsei de calciu

| Cosmin86 a răspuns:

Sunt o gramada de exercitii pentru incheietura, du-te la sala si fa :

- flexii normale/inverse pentru biceps cu bara dreapta ( intra ca lumae incheietura )

- flexii normale si inverse din incheietura, cu gantere si bara dreapta

- Uite aici :
Http://www.youtube.com/watch?v=I_pmchuBwnM

La 10:15 un exercitiu specific ( mai poti face si altele ).

Si mai iti recomand : flotari in pumni si in degete, tractiuni in prosop.

Si NU fa skandenberg niciodata neincalzit si alege si tu o tehnica care ti se potriveste, incearca hook in care infasori incheietura adversarului.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu mai forta si mergi la medic-ia o trimitere pentru un specialist.

| TudyCFR a răspuns:

Daca ai destul calciu in corp si faci usor nu dintr-o data si cu o buna incalzire vei reusi sa iti fie mai rezistente.

| OhGodWhy a răspuns:

Cred ca ai lipsa de calciu
Incearca si tu sa mai dai si pe la doctorwinking

| designerbugatti2012 a răspuns:

Frate,ori ai lipsa de calciu ori nu faci exercitii pentru a-ti incalzi incheietura!

| club13medicalstuff a răspuns:

Nu am inteles termenul "sare" si ma ingrijoreaza. Iti recomand repaus. Daca in 3-7 zile nu simti o ameliorare iti recomand sa te prezinti la medic