| Mogiojojo a întrebat:

La casa pariurilor ce inseamna 'ambele marcheaza si peste 2.5 goluri'?
Adica ambele echipe trebuie sa marcheze cel putin cate 3 goluri? Si daca pun 'Nu' exista toate sansele sa fie castigator pentru ca pana la urma in ce meci se dau 6 goluri sau chiar peste 6.
Sau nu am inteles eu bine?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Inseamna ce se aude ca ambele echipe vor da ce putin cate 1 gol, iar scorul final sa fie cel putin 3 goluri, adica scoruri de genul: 2-1, 1-2, 2-2, 3-1, 1-3,11-11,1-6,3-1 etc daca era fara ambele marcheaza atunci iesea varianta castigatoare si cu scoruri de genul : 3-0, 0-3
Acum de pe net adunate:
Pariul peste si sub 2.5 goluri este "valabil" doar in cele 90 de minute de joc (plus prelungirile normale de meci…3, 4 minute, cate sunt).
Daca joci peste 2.5 goluri, ca sa castigi, in meci trebuie sa se marcheze 3 sau mai multe goluri (nu conteaza in ce repriza se marcheaza si care din formatii dau golurile – totalul golurilor sa fie mai mare sau egal cu 3).

| Sn4k3 a răspuns:

Adica ambele echipe marcheaza (gg) si se da in meci minim 3 goluri in total.

| Atlantic007 a răspuns:

Trebuie minim un gol de echipa si suma golurilor sa fie minim 3.