| AlinEdxy a întrebat:

Lazio-Roma. Ce sa pun 1, x sau 2?

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Meciurile de cupa sunt imprevizibile. In plus e primul tur, ambele echipe stiu ca mai au o sansa in retur. In plus ambele echipe sunt din Roma, vor avea ambele suporteri, deci avantajul terenului propriu nu prea conteaza. Ambele echipe sunt in forma buna. E un meci pe care eu n-as paria, mai ales varianta simpla. Cel mult ar merge o "sansa dubla", 1x sau x2... Oricum, bafta!

26 răspunsuri:
| cristinel375 a răspuns:

Dupa parerea mea e bine sa pui la cartonase sau la cornere...sauuu la goluri, peste 1, 5 daca ai acea optiune. Daca nu vrei asa poti pune un X2

| Vasile_Petru_1999 a răspuns:

Dupa parerea mea este mai bun X2.

| Drimmero a răspuns:

Mergi pe mana lui Lazio cu incredere!
Isi vor lua revansa in fata rivalei, pentru infrangerea din campionat, Forzza Lazio!

| Dumbi a răspuns:

Bate Roma cu 3-1. Cel mai frumos derby din Italia.

| Drimmero a răspuns (pentru Dumbi):

Roma,, echipa mica de tot in Italia, an de an spera si ea la un trofeu, Juventus le-a dat mereu clasa.
Eu zic ca bate Lazio, mi-e tare simpatica sezonul asta

| Dumbi a răspuns (pentru Drimmero):

In Roma nu se baga bani ca la Juve. Roma are jucatori la care Juve viseaza, Nainggolan, Totti, De Rossi, Salah, nu stii ce vorbesti. La Juve nu se pune pasiunea de a juca fotbal, cum se face la Roma, aici, a devenit o traditie sa joci frumos si pentru echipa.
Roma, echipa mica in Italia?laughing Anul trecut Roma a furat de la Juve Cupa Italiei, anul asta o sa luam E.L., la anul campionatul(daca vine un antrenor ok) si mai vorbim peste 2 ani cine o sa revina in fotbalul Italian. Lazio e pe 5, ii face Atalanta praf, si tu zici ca Roma e echipa mica laughing. Si credeam ca stii putin fotbal, mi-am dat seama de ce te duce mintea in fotbalul italian…

| Drimmero a răspuns (pentru Dumbi):

Roma si campionatul bwhahahaha,,La Juve ce bani se baga? L-au luat pe Pipita dupa ce au incasat o groaza de bani, nu mai vorbi daca esti pe dinafara. Roma a furat cupa? Juve-Milan a fost finala,, iar esti pe langa.
E prea ratata sa ia uel, e anul lui yawnited, asculta la mine.

| AFR81 a răspuns:

Eu as merge GG (Ambele Marcheaza) la meciul asta.

| Dumbi a răspuns (pentru Drimmero):

Finala a fost Lazio-Juventus, m-am gandit la Roma, Lazio e in Roma si m-am incurcat laughing(eh…).
Juventus a eliminat Ac Milan.
Nu trebuie sa se bage sute de milioane ca sa iei un campionat, daca vine la anul un antrenor top 15 i-a campionatul. Avem jucatori, poate un portar mai ok si cativa fundasi.

| Drimmero a răspuns (pentru Dumbi):

Eu vorbeam strict de sezonul 2015-2016... cu finala Juventus-Milan, Juventus abia acum in optimi au eliminat Milanul.
Oricum,, Juve e campioana in Italia cel putin 10 ani de acum incolo, fotbalul italian e la pamant.

| Dumbi a răspuns (pentru Drimmero):

Coppa Italia a fost luata de Juve, si a castigat cu Lazio, in finala! Uita-te, ca stiu ce vorbesc.
Fotbalul italian e al 3 lea din lume, dupa Anglia si Spania, cum poti sa spui ca e la pamant?!:/ Juve e de vina, fura toti jucatorii din campionat de la toate echipele, cum face si Bayern in Germania.

| Drimmero a răspuns (pentru Dumbi):

Bundesliga e mai puternica decat Serie A, Bayern cu Juventus ar fi cam de acelasi nivel,, dar restul echipelor din Germania sunt peste ce au italienii, poate doar Roma sa mai miste ceva

| Dumbi a răspuns (pentru Drimmero):

Seria A: Juventus, Roma, Napoli, Inter, Milan, Atalanta, Lazio, Fiorentina, Torino.
Bundesliga: Bayern, Dortmund, B. Monghengladbach, Schalke(sezonul asta e la pamant echipa, sper ca de sezonul urmator sa revina in top 5), Hoffenheim, Hertha, Bayer Leversuken si Koln mai misca ceva. Leipzig si Eintrach Frankfurt au revenit in Bundesliga, poate sezonul urmator se vor bate din nou la retrogradare. Deci nu prea vad unde e diferenta, in Italia sunt echipe cu potential, care au jucatori foarte buni, in Bundesliga Leversuken, Bayern si Dortmund sunt echipe de elita…

| Drimmero a răspuns (pentru Dumbi):

Atalanta, Fiorentina,, Torino? Pe bune? Sunt prea slabe echipele astea, i-a dat Gladbach 4 acasa Fiorentinei dupa avea 3-0 la general...
Ce ti-am zis ca bate Lazio? Grande Lazio!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Spune-i tipului ca vorbeste aiurea, finala a fost Juve-Milan, din ce tin minte, Morata a adus trofeul dupa prelungiri.laughing De ce ar fi jucat Milan cu Juve in Supercupa daca Lazio juca finala cupei?rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

I-am explicat si mai sus,, da' nu vezi ca nu te intelegi cu el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

'Stie' fotbal.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

M-am contrat cu el o groaza pe faptul ca vrea sa-mi demonstreze ca stie fotbal, cel putin la fotbalul britanic e pe langa,, mi-o dadea pe Arsenal retrogradata, iti dai seama ce rost are sa ma pun la mintea lui/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Pe mine m-a blocat pentru ca incercam sa-l trezesc la realitatelaughing)

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu pot sa inteleg, e la liceu si zice ca din 2006 vede fotbalul si urmareste campioante precum Spania,, Anglia, e cam suspect.
Anglia cel putin nu o intelege, mi-a demonstrat

| Dumbi a răspuns (pentru Drimmero):

Vad ca a venit alt "destept", vad ca multi sunt inteligenti. Daca nu as stii fotbal, nu as mai scrie, in fine… nu are rost sa mai continui cu toti pro(…) de pe site.

Si pentru tipu' care zice ca i-am dat block ca a "vrut" sa ma trezeasca la realitate, sa ma injuri, etc. = realitate. GG! Game Over!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Nici limba materna nu o stie prea bine, dar e alta poveste. laughing) Tot n-a aflat care a fost finala.

| Drimmero a răspuns (pentru Dumbi):

Juve-Milan finala cupei Italiei, pana una alta

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Fotbal nu, romana nu, asta ce stie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Sa vorbeasca aiurealaughing)

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi-am dat seama ca e suspect.