| Tureatca_Mihaela_1975 a întrebat:

Pe ce se transmite tragerea la sorti grupele uefa champions league si uefa europa league si de la ce ora e?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
37 răspunsuri:
| Ripley a răspuns:

Abia saptamana viitoare vineri va avea loc tragerea la sorti. Dupa ce miercuri, joi si vineri se vor juca retururile la meciurile jucate saptamana asta.
Probabil va fi transmisa pe sport.ro pe la orele 1-2 la amiaz.

| Drimmero a răspuns (pentru Ripley):

O grupa buna si pentru Arsenal, daca tot nu-mi porti pica. Esti si cu fotbalul? gata, uit de disputele noastre!

| Ripley a răspuns (pentru Drimmero):

Nu vad la ce v-ar ajuta o grupa buna cat timp Wenger nu face transferuri

| Drimmero a răspuns (pentru Ripley):

Mortaciunea trebuie sa plece,o spun si o voi spune,momentul de retragere era dupa castigarea FA CUP,jur ca ii iertam "pacatele", dar asa imi accentieaza si mai tare frustrarea pe el. Cum e posibil, sa ai atatea milioane de euro, iar tu sa nu transferi? Doar un hodorog penibil putea... Am exagerat cand m-am luat de tine, o recunosc, nu esti om rau/

| Ripley a răspuns (pentru Drimmero):

Tocmai a spus ca are bani si ca o sa faca transferuri, el vrea sa faca transferuri acum cand se termina perioada de transferai si nu prea mai are pe cine sa ia.

| Drimmero a răspuns (pentru Ripley):

Las-o dracu,din cauza lui,clubul pe care il ador sufera. Accidentarile, ghinionul teribil si arbitrii altora o privesc pe Arsenal de titlu. As vrea Barca in grupe, ii batem macar pe Grove, ii prindem la inceput de sezon, nu pica ciuma catalana cand vreau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

E cel mai mare manager probabil din istoria fotbalului si tu vorbesti asa despre el? Trist.

| Ripley a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe ce te bazezi cand spui asta? cu siguranta nu pe numarul de trofee castigate

| Ripley a răspuns (pentru Drimmero):

Barcelona pare intr-o forma buna, au spulberat sevilla in supercupa

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Bwuahahaha,loserul asta de serviciu nici macar la degetul mic de la piciorul stang al lui Simeone nu ajunge. A avut o perioada buna, dar apoi a sabotat echipa. Pana si Mourinho sau Pep ii dau clasa gloabei frantuze. W0nger OUT!

| Drimmero a răspuns (pentru Ripley):

O sevillie care sta mereu capra in fata Barcei, Atletico la ora de acum o bate pe barza, cu determinarea lui Cholo Simeone. Ramane de vazut, cu mortaciunea nici in 100 de ani nu mai castigam un trofeu major, e multumit cu Fa cup/

| Ripley a răspuns (pentru Drimmero):

A spus ca s-ar retrage in vreo 2 ani la nationala angliei laughing vrea sa-i nenoroceasca si pe aia

| Drimmero a răspuns (pentru Ripley):

Dupa 2 ani mai baga inca 3 la contract, sa fuga cat mai repede, Arsenalul renaste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Arsenal inseamna Wenger. Emirates e construit din banii stransi de el, echipa aia an de an prinde CL, toate echipele au sezoane mai proaste pe plan intern, Arsenal e mereu acolo in top 4.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Sigur, sigur, Arsenal inseaman Wenger si dinainte sa vina el, astea sunt prostii. Ai uitat sa mentionezi un lucru : Arsenal e abonata la locul 4 de catre insusi maretul w0nger''!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Locul ala 4 o tine pe Arsenal an de an in cea mai importanta competitie din lume, Arsenal are cea mai buna academie din Europa si Wenger stie sa aduca jucatori pe bani putini care apoi devin titulari indiscutabili, exemplu: Bellerin, Ramsey, Walcott, Vermaelen, Giroud, pe niciunul nu s-au platit sume exagerate cum platesc celelalte echipe, crezi ca patronilor nu le convine?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Desigur ca vampirii de acolo si cu W0nger in frunte, sunt multumiti de prostia lor. Locul 4 pentru o echipa care Arsenal, bwuahahahahaha. Vrea sa-l aduca pe Mustafi, nu da 26 de bucati penibile pe el, cand el are buget de 200 de milioane, mos prost. Recent l-a transferat pe ''Takuma'', un copil din Japonia care a marcat, atentie : 2 goluri in maretul campionatul din Japonia, sa-l inchida cineva pe asta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Cand a scos banii pentru Ozil si Alexis ce a facut? Nu vad niciun rezultat, locul 2 dupa 3 sezoane cu ei la echipa.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Un Simeone cu lotul lui Arsenal si cu puterea financiara a sa, ar juca ultra ofensiv cu ea si ar duce-o pe culmile fericirii. Nu vad asa staff prost sa tot ai, accidentari pe banda rulanta si nu stiu ce pregateste asta la antrenamente, ca la faze fixe suntem primii care luam gol.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Simeone e cunoscut pentru jocul defensiv si tu zici ca ar juca ofensiv, eh..nu ma miri ca il contesti pe Wenger.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Reciteste ce am scris, el joaca defensiv, la ce echipa are, doar asa s-ar bate de la egal la egal cu Real, Barca, Bayern, etc. Pai sa vina Simeone la Arsenal, ca nu s-ar teme sa joace ofensiv...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Atletico are un lot de 1000 de ori mai bun decat Arsenal, daca Wenger nu vrea sa-si bata joc de bani e altceva. Si Klopp iti garantez ca are un buget enorm, nu toti vor sa cheltuie.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

S-au ars si cormoranii cu Rodgers, a cheltuit 200 de milioane pe petarde, era de asteptat. Nu-l bate Wenger in 100 de meciuri pe Simeone, e si normal.

| Ripley a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu doua flori nu se face primavara. arsenal are nevoie de un atacatnt gen aguero, suarez, higuain sau morata. giroud e un atacant de 15-16 goluri pe sezon, ca sa castige trofee ai nevoie de un atacant de 30-40 goluri pe sezon. nici in aparare arsenal nu sta extrem de bine ca sa poata intr-adevar sa aiba sanse la trofee serioase, la premier league, la champions league

| Drimmero a răspuns (pentru Ripley):

Ce sa faci cu prapaditul ala de Giroud? Rateaza din 2 metri si lumea il vede mare atacant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Sezonul trecut l-a batut pe Guardiola, crezi ca nu-l bate Simeone? Arsenal e o echipa foarte puternica, sunt de acord ca au nevoie de intariri dar nu sa arunce cu banii.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Si apoi magistralul Wenger a incasat 5-1/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Compara si echipele, multe echipe au fost umilite de Bayern, Wenger fata de alti antrenori mereu a atacat, niciodata nu s-a ferit sa joace.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

E destul aparat de 'gay gonners'', nu vreau sa vad cum tot i se apararea. Eu ii faceam statuie daca, dupa castigarea FA Cup din 2014 el se retragea, ala era momentul de glorie pentru care-l respectam enorm, dar nu, inca 2 ani la Arsenal.

| Ripley a răspuns (pentru Drimmero):

Arsenal cred ca e capabila sa bate pe oricine intr-un meci direct dar pe termen lung e mai greu, acolo se vede cat ai investit.
ideea e ca sunt niste jucatori la arsenal preucm ozil, sanchez, ramsey, belerin si nu numai ei in jurul carora s-ar putea construi. Inca vreo 2-3 jucatori de mega clasa daca aar aduce ar fi sanse la orice trofeu. dar se zgarceste la banii aia necesari ca sa aduca 2-3 mega jucatori cu care sa aiba o echipa capabila sa castige trofee.