| mavnimiccMaNnN a întrebat:

Pentru cei care sunt microbisti si se uita zi de zi LA fotbal.

La olimpiada de fotbal de anul acesta din Brazilia, Germania "a picat in grupa "cu Fiji, culmea e ca meciul se va juca la Belo Horizonte.
Credeti ca va fi un "Macel" asemanator cu cel din 8 Julie 2014, Brazilia 1-7 Germania?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Depinde de nemti. Daca acestia doresc, le pot da si peste zece goluri celor din Fiji. Daca aleg sa joace cu rezervele si sa nu forteze, cred ca scapa adversarii cu 4-5 asa. In orice caz, sa stii ca e posibil sa nu fie convocata pentru JO o echipa nationala a Germaniei de prim rang. Totul ramane la latitudinea selectionerului. Tin minte ca alte echipe mari, in anii precedenti, au ales sa aduca la Olimpiada jucatorii care nu au fost convocati la turneul final din anul respectiv.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tot ce se poate, mai ales ca este o mare diferenta intre cele doua formatii.
Totusi "macelul" de la campionatul mondial a fost un accident, Brazilia a fost in forma foarte slaba iar Germania foarte buna, se intampla foarte rar in meciuri cu echipe apropiate ca valoare.

| Drimmero a răspuns:

Nemtii vor cuceri si de data aceasta Brazilia!