| ultr4nima a întrebat:

Toti stiu ca acum e campionatul de fotbal 2014, dar ce are Brazilia cu asta?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu "campionatul de fotbal" ci Campionatul mondial de fotbal.
CMF 2014 se desfasoara in Brazilia, care a cheltuit o gramada de bani pentru organizarea lui, tara participa la el si vrea sa-l castige, altceva nu are.

| Jipa95 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Daca nu va castiga Brazilia acest campionat, cred ca va fi razboi civil.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in Brazilia se disputa meciurile acestui Campionat Mondial.
Trebuie sa se joace si alea undeva, nu? Si s-a ales Brazilia pentru asta, simplu.

| vladv26 a răspuns:

Tara aia sa ales pentru anul asta, brazilia si tot acolo se joaca si meciurile, la urmatorul campionat mondial de fotbal va fi aleasa alta tara

| ImCalledLamă a răspuns:

Pai,sa-ti raspund... Dintre toate tarile, anul acesta a fost aleasa Brazilia si peste 4 ani va fi aleasa alta tara unde se va tine Campionatul Mondial De Fotbal.Deci...In Brazilia se tine acum Campionatul Mondial De Fotbal.

| Arsius a răspuns (pentru ImCalledLamă):

Nu va fi aleasa deloc o alta tara peste 4 ani....Se stie deja ca in 2018 va fi in Rusia, iar in 2020 in Qatar

| LimonadaBaa a răspuns:

Pai Brazilia gazduieste CM 2014, tara asta a cheltuit aproximativ 10 mld de dolari pentru a renova sau construi stadioanele pe care se disputa meciurile.

| BellaVedeta a răspuns:

Toti oamenii care fac parte din Campionatul De Fotbal, au dat cu zarul (vorba vine) ca sa vada unde se fac meciurile, e o chestie de oameni de afaceri, nici eu nu o inteleg, si eu am intrebat pe toata lumea, ce ai intrebat tu! laughing

| Arsius a răspuns:

Are loc in Brazilia...ce poate sa fie altceva?!?!?! La fel cum in 2018 o sa fie in Rusia si in 2020 in Qatar