| xSnaKKeD a întrebat:

Sunt baiat, 17 ani si as vrea si eu sa slabesc.Am aproximativ 67-68-69 kg si nu stiu exact ce trebuie sa fac sa mai slabesc cat de cat,dar fara sala.
Puteti sa imi propuneti,nu stiu o dieta, un program de abdomene. ceva de genul + ca nu mananc prea mult(o masa cand vin de la scoala si aia usoara).

3 răspunsuri:
| Ionutszu a răspuns:

Daca ai peste 1.75 nu prea ai motiv sa slabesti. Asa eram si eu. Dar daca mananci putin nu ai altceva decat sa faci sport..macar alergat / ciclism si seara 150 de abdomene si macar 50 de flotari, sa-ti tonifiezi muschii.

| Ganzzo a răspuns:

Cum a zis si Ionutszu daca esti inalt nu vad de ce ai vrea sa slabesti.Nu merita sa ai patratele daca esti schija.Dar daca chiar vrei trebuie sa fii in deficit caloric ( cauti pe internet calculator calorii ) si cat despre exercitii, cauti pe Youtube home workout sau ceva de genu, faci flotari, genoflexiuni, abdomene si eventual cardio.

| xSnaKKeD explică:

Am 1.65...