| anonim_4396 a întrebat:

Salut, cum ajung sa am degetele atât de rezistente încât să fac flotări într-un deget?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Bazzed a răspuns:

Necesita mulți ani de lovit copaci bare-handed (tipic antrenamentului călugărilor shaolin)

| Mihai0101 a răspuns:

Bagi degetele in pestera cu padure si ti se intaresc si mai bine!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Te antrenezi. Pina la unul, trebuie sa faci in trei-doua si dupa aia poti sa incerci intr-unul... plus ce zice RezolvTot, posibil sa aiba dreptate. Personal am ajuns sa fac vreo 10-15 in doua degete pe la 15-20 de ani. Acum fac vreo 65-70 normale, maxim, intr-o serie. Nu am mai incercat giumbuslucuri cu 2-3 degete, ca am vreo 42 de ani si prefer sa evit riscul unor accidente... happy