| TheGoodDr a întrebat:

Salut! Daca ești slab si te apuci de exerciții, faci patratele mai greu? Sau trebuie mai întâi sa ajungi sa pui pe tine pana la greutatea ideala si pe urma sa te apuci?

Răspuns Câştigător
| caniele1 a răspuns:

Trebuie să te îngrași sănătos, să mănânci mâncare cu conținut slab de grăsimi. Dacă vrei să pui masă musculară mănânci mai mulți carbohidrați, după dacă vrei să reduci din grăsimea corpolara și să te definești reduci și conținutul de grăsimi si de carbohidrați din alimentație

14 răspunsuri:
| Alexandrrrrrre2 a răspuns:

Salut, patratelele se fac in bucatarie :}}}, mai exact nu trebuie nu stiu cate sute de abdomene.
Asa ca nu trebuie sa te ingrasi ca sa ai patratele, trebuie sa te ingrasi ca sa pui muschi la mana, etc.

| RAY a răspuns:

Alea le avem cu toti sub stratul de grasime

| Cosmin38384 a răspuns (pentru caniele1):

Există si grăsimi sănătoase, dar și grăsimi care se pun pe abdomen si adio pătrățele vizibile. La fel si la carbohidrați

| TheGoodDr explică (pentru caniele1):

Mersii!

| Cosmin38384 a răspuns (pentru TheGoodDr):

Plăcerea mea!

| StrongHeart a răspuns:

Mai greu, raportat la ce? Si ce nu este greu in viata?
Fata de un om care deja se antreneaza de mult timp, faci mai greu, dar cu antrenament si mult timp investit poti sa-l ajungi si pe ala.Insa daca te raportezi la un om supraponderal sau obez, faci mai usor patratele daca esti salb, totusi nu stiu daca asta ar trebui sa fie scopul.Scopul trebuie sa fie sa ai o greutate normala, sa traiesti sanatos si sa arati decent, nu sa ai patratele si dreptunghiuri deasupra coastelor.

| CroitorașulCelViteaz777 a răspuns:

Din experiența mea - drojdie de bere, ulei de pește și/sau cod (găsești congelat), semințe de cânepă și de chia băgate în cereale la micul dejun (2-3 linguri din fiecare) : 3-4 kg de fibră in vreo 2 luni

| darrio2007 a răspuns:

Faci mai usor, daca esti slab, pentru ca nu ai burta plina de strat de grasime.

| stefiiii3 a răspuns:

Trebuie sa pui putina grasime pentru a putea da forma cand faci exercitii. Daca esti slab o sa se vada, dar nu cum vei dori sa arate.

| Cosmin86 a răspuns (pentru stefiiii3):

Serios? Trebuie sa pui grasime? DE CAND dai forma grasimii?

| caniele1 a răspuns (pentru Cosmin86):

O fi macelar, isi transeaza carnea si slanina in ce forma vrea laughing)

| stefiiii3 a răspuns (pentru Cosmin86):

Grasimea se transforma in muschi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru stefiiii3):

Serios? DE CAND o celula se transforma in alt tip de celula? E IMPOSIBIL ANATOMIC, intreaba ORICE medic.

| stefiiii3 a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu se transforma, m-am exprimat gresit laughing
nu pot sa cred ca am scris asa ceva.