| Strepix a întrebat:

Salut! Explicați-mi puțin cum sta treaba cu barajul asta cu promovare/retrogradare liga 1. Dacă Cluj bate Dinamo in retur, iar Chiajna la fel bate pe Chindia. Se va juca Cluj cu Chiajna, câștigătorul va fi in liga 1. Iar Chindia cu Dinamo si cine pierde va fi in liga 2?

1 răspuns:
| cehos69 a răspuns:

Sunt mai multe locuri, promovare Directa si brajul pentru promovare sau ramanere, nu se va juca Dinamo-Chiajna, ambele vor ajunge in Liga intai daca vor bate acum, Cluj si Chiajna+ cele care au promovat direct