| sanboss a întrebat:

Pentru o crestere in masa musculara avem nevoie ca suplimentele sa contina mai multi carbohidrati sau mai multe proteine? Nu stiu ce fel de produs sa aleg. Help, funda!

3 răspunsuri:
| sdfwsdasd a răspuns:

Ai nevoie de proteine incearca sa maninci la inceput alimente cum ar fie piept de pui (contine proteine) daca esti incepator iti va fi de mare folos oricum daca mai cauti pe net vei gasi mai multa informatie

| Nickname1890 a răspuns:

Cumparati un supliment doar cu proteine fara carbohidrati. Un concentrat proteic din zer.

Carbohidratii ii obtii foarte usor din mancare, nu are sens sa dai banii pe un "weight gainer" (produs ce contine si proteine si carbohidrati)

Daca vrei weight gainer, poti sa il faci mult mai ieftin acasa, bagi niste banane, lapte, concentrat proteic, unt de arahide la blender, si voila un shake de 500-600kcal mult mai ieftin.

| Rancilio a răspuns:

Depinde ce constructie ai. Daca esti mai slabut, ia-ti proteine cu mai multi carbo, daca esti mai plinut, cu mai putini carbo. Carbo te ajuta foarte mult in constructia masei musculare! http://www.farmpro.ro/produs/l-ornithine/