| GulDan a întrebat:

Ca sa pui masa musculara ai nevoie de proteine si carbohidrati dar sa pui forta mai e obligatoriu de proteine si carbo?

6 răspunsuri:
| cristi1505 a răspuns:

Forta o capeti in timp.Pentru forta trebuie sa respecti acelasi program ca pentru masa musculara.

| Cosmin86 a răspuns (pentru cristi1505):

Doar ca mai putine repetari cu greutate mai mare, eventual si repetari partiale, negative, izometrie cu greutate si mai mare tongue

| Robert030 a răspuns:

Ai nevoie de proteine si carbo ca sa:
1.Ai energie
2.Nu obosesti (acelasi principiu)
3. Poti sa impingi
Deci da, ai nevoie pentru tot ce tine de efort fizic

| Cristi2YO a răspuns:

Apuca te de powerlifting, acumulzi forta si masa musculara si cresti in greutate

| eleaveyou a răspuns:

Ai nevoie de o alimentatie echilibrata. Daca mananci bine proteinele si carbo nu au mare efect luate in plus.

| BogdanFitness a răspuns:

Salut! pai forta asta vine mancand si dormind... in primul rand trebuia sa ai o masa bogata si echilibrata si un somn corespunzator. apoi daca vrei sa ai rezulateeee trebuie sa apelezi si la mai mult, dar nu o face in graba-pas cu pas