| zeuspebepeee a întrebat:

Am 16 ani si pana acum nu am fost la vreo echipa de fotbal, si recent o sa ma mut in Germania, as vrea sa stiu daca sunt pe acolo, cluburi ceva, cu antrenori romani sau ceva de genul. Am decis sa ma apuc de fotbal serios.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intai muta-te in Germania, pentru ca noi nu avem de unde stii in ce localitate vei sta si daca exista vreun club sportiv pe acolo.
Dar poti intreba asta, chiar la scoala unde vei invata in primul am, mai ales ca in primul an, nu vei face carte, ci vei invata germana intensiv.

| Violleta2022 a răspuns:

In orice caz, nu am inteles de ce intrebi de antrenori romani, ca oricum nu au voie sa vorbeasca romaneste cand fac antrenamente intr-o alta tara, iscand sa-si piarda munca, ca nu antreneaza romani, ci nemti, la ei acasa!
Daca tu nu ai mai fost pana acum la vreun club si nu ai practicat fotbalul, ai sanse minime sa fii selectat la vreun club de fotbal.