| Robert227557 a întrebat:

am o intrebare daca vreau sa ma duc la niste antrenamente de box am voie sa fac daca am aparat dentar?

2 răspunsuri:
| AnastasiaK a răspuns:

Da, ai voie.

| DianaTPU a răspuns:

Ti-as recomanda sa vorbesti intai cu medicul tau ortodont. La box se poarta gutiera de protectie peste dinti si este posibil sa-ti zgarie aparatul dentar. De asemenea o lovitura mai puternica poate sa-ti sparga vreun bracket. Eu nu ti-as recomanda, dar cel mai indicat este sa vorbesti cu medicul tau.