| wwkong1 a întrebat:

am o întrebare...Rotile din PU sunt roti de silicon, numa' silicon este o denumire populară la poliuretan?

Răspuns Câştigător
| Nickname1890 a răspuns:

Nu, cel putin la nivelul de roti, poliuretanul este net superior siliconului. La nivel competitional nu exista roti de silicon, ci doar din poliuretan.

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Sunt lucruri diferite. Polirentan e mai bun ca siliconul.

| wwkong1 explică (pentru Nickname1890):

Mulțumesc mult! ...Deoarece vreau să-mi iau niște role de la dechatlon, sunt de fitness, rulmenți ABEC 7, și cu roti de 76mm din PU, și mulți mi-au recomandat să-mi iau cu silicon, și tot nu-mi dădeam seama de unde să găsesc.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Siliconul nu e la fel de bun ca polirentan