| pariuri1x2 a întrebat:

Salut.Vreau sa imi fac un cont de pariuri online pe unibet,si as vrea sa stiu ce trebuie sa fac dupa ce pariez, trebuie declarat ceva la anaf sau ceva de genu? Plus ca domiciliul meu este in Rep. Moldova. Deci cam ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Nu stiu cum e in Republica Moldova, insa iti zic cum se procedeaza la noi. Cine vrea sa fie 100% legal (chiar daca, dupa parerea mea, cei ce nu fac asta, nu vor pati nimic), dupa ce scoate bani din contul sau de pariuri online, merge de buna voie la ANAF si declara castigul. Nu trebuie sa declari nimic la ANAF daca ti-ai facut cont, daca ai depus sau daca ai pariat, trebuie sa faci lucrul asta doar cand vei retrage bani. Sper ca m-am facut inteles. Daca ai nevoie de informatii suplimentare, poti sa ma intrebi.