| anonim_4396 a întrebat:

Adam e clar, i-a facut-o Dumnezeu pe Eva sa aiba nevasta. Cain si Abel s-au macelarit intre ei, vorba aia "aveti-va ca fratii". Astia nu aveau loc unul de altul. Acum, Cain unde si-a gasit nevasta sa-i faca si lui copii? Mie chiar mi-e neclar, mai ales ca incestul e scos din discutie, nu scrie nicaieri in biblie ca a luat-o de nevasta pe ma-sa si nici de surori n-am auzit sa fi avut.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. Iată acum cartea neamului lui Adam. Când a făcut Dumnezeu pe Adam, l-a făcut după chipul lui Dumnezeu.
2. Bărbat şi femeie a făcut şi i-a binecuvântat şi le-a pus numele: Om, în ziua în care i-a făcut.
3. Adam a trăit două sute treizeci de ani şi atunci i s-a născut un fiu după asemănarea sa şi, după chipul său şi i-a pus numele Set.
4. Zilele pe care le-a trăit Adam după naşterea lui Set au fost şapte sute de ani şi I S-AU NASCUT FII SI FIICE.

32 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Danut, eu ti-am mai spus ca ai intervenit aici doar sa te afli in treaba si vad ca nu renunti. Sint convins ca nu realizezi cit esti de penibil, mai ales cind spui "se intelege clar ca vrei o experienta identica cu facerea omului".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte interesant mi se pare ca desi eu n-am dat nimanui fundita, iata s-a intimplat o minune si fundita si-a ales singura pe cineva. Traiasca site-ul care da singur fundite, poate-i da si lui Base peruca, sau lui Boc creier. Oricum, cita vreme intrebarea este a mea si n-am ales eu cui sa-i dau fundita, se poate considera ca fundita asta nu exista.

| myha_8968 a răspuns:

Niste colegi ai mei o intrebat-o pe profa de religie si ea o zis ca adam si eva o avut mai multi copii si fete si baieti si dupa voia lu` Dumnezeu ei o facut copii si asa so intamplat eu asa stiu appp` nuju
happy