| CrucifiedCountess a întrebat:

Allah, Dumnezeu, Buddha, Zeus, Cernunnos, Zarathustra (Zoroastru), Satan(Lucifer)sau Amun Ra? Mama Natura? Ce alegeti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@flav - m-ai lovit, insa ma asteptam la ceva mai elaborat, de unde si durerea profunda. Stimabile, citatul nu e din mine, desi mi-ar placea sa se si vada influenta mintii mele sclipitoare asupra semenilor. Diferenta o fac oamenii, in tot ceea c se intampla pe lumea asta. Eu, unul, sunt satul sa aud ca "da dumnezeu", "doamne-ajuta", "n-a dat domnul", "asa a vrut dumnezeu", in conditiile in care tot omul l-a inventat pe dumnezeu. Daca ai nevoie de o instanta superioara care sa-ti inoculeze frica sau sa-ti legitimeze actiunile, it's your choice, dar, in acest caz, nu ai de ce sa emiti pareri, atata vreme cat dumnezeu controleaza totul, dumnezeu e totul si totul e dumnezeu. Stii cum e? e ca aia cu dumnezeu atotputernic. Daca poate face orice, ar putea sa faca o piatra atat de grea incat nu ar putea sa o ridice nici macar el. Dar asa nu ar arata ca nu e atotputernic? Hmmmm, ilogic, nu? nu ma dau mare ca am o credinta sau alta, dar nici idiot nu sunt sa accept cvasiargumente, false probatorii sau cum le-o zice. Insist si o sa o fac foarte des, pe ideea ca omul e masura tuturor lucrurilor si e cel mai complex lucru care se gaseste pe planeta asta. daca tu nu vrei sa te descoperi, succes! Daca vrei sa te descoperi, succes! Diferenta dintre cele doua este si de concept, si de mod de realizare, si de efecte.
In incheiere (asta deaca nu am fost destul de plictistor incat sa nu mai fie citite si ultimle 20 de randuri), va doresc tuturor sanatate, succese si sa fiti iubiti, de cine vreti voi sau de cine va merita!

47 răspunsuri:
| inna a răspuns:

Zeus.

| Fuxy a răspuns:

Dumnezeu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, Flav. Ca nu ai spus de ce. Si apoi,... De fapt, daca vrei sa fii asa cum esti, nu doresti sa-ti largesti orizontul cunoasterii, e problema ta. Dar e un exemplu de ce suntem o natie de frustrati si de plangaciosi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@flav - tu ai impresia ca fac misto? cred ca nu stii ce e ala.
Cine se ascunde in spatele nick-ului? Vrei sa ma cunosti? Cu placere. Cand? Unde?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Flav - am uitat ceva.
Te rog sa-mi accepti scuzele daca te-am deranjat cu ceva prin afirmatiile mele, departe de mine acest gand, mai ales ca pun pret pe ceea ce mi se spune, atata vreme cat e argumentat. Daca ti s-a parut misto, inseamna ca nu am gasit formularile cele mai fericite, incerc sa ma corecteez, cu o rugaminte - daca mai sar calul, let me know. Si sunt foarte serios cand spun asta.
Succes, sanatate si punga plina de fericire, ca banii vin si ei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai a aparut pe site. N-ai vazut?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe domnul din avatar...50 de lei daca vrei sa-l pupi.batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa inteleg ca nu prea va place sa va certati pe tema religiei?
Daca stiti ca iese scandal si se supara lumea...de ce tot adresati intrebari de genul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Countesso a aparut micul satana si se drept marele Dumnezeu, pe intrebarea ta. ori santeti mana in mana? e amuzant. dar conceptiile sunt acelesi si argumentul cu piatra cea mai grea e acelasi. ce sa inteleg? ca a plafonat? si nu mai poate elabora alte argumente? eu nu mai spun ce aleg fiindca stie. da nici mama natura e de lasat. e atat de frumoasa ca si cel de a creat-o.sa fiti iubiti, si fara frica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Flav, daca e sa respectam argumentul tau, as zice ca esti unul si acelasi cu zbenguici, dar sa stii ca nu cred ce zice lumea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@dumnezeu-te asigur eu ca zbenguici este unica din toate punctele de vedere.deci...,lasa lumea sa vorbeasca in continuare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Flav- Ha ha ha. Osa vina vremea cand voi spune tot. Despre ce? Chiar nu exista dumnezeu, nu? Si stiai? Si nu ne-ai spus? Si ai adunat dovezi? Ai ajuns prea sus ca sa ma cobor la nivelul acela. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Flav - nu te-ai chinuit prea mult sa aduni dovezi, nu? Altfel as considera ca mi-am iesit din mana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@tr1ckster - ai dreptate. Multumesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Satan

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zarahatrustra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine are acest site, nu cred ca o face numai pentru reclama ci pur si simplu nu crede in nimic, ce sunt cu intrebarile astea, nu-mi vine sa cred... بارك الله فيك

| zohan a răspuns:

D u m n e z e u si nimeni altul