NOname
| NOname a întrebat:

Am o dilema de ceva timp. Nu e o problema de viata si moarte, dar totusi... poate veti reusi sa ma lamuriti. Deci (totul este scris cu o usoara doza de ironie (in caz daca pentru unii va fi prea usoara)):
- Daca cineva se naste prematur in zodia X, asta inseamna, ca daca s-ar fi nascut cu o luna-doua mai tarziu, in zodia Y sau Z, ar fi avut un caracter cu totul diferit, i s-au fi potrivit cu totul alte caracteristici (unei alte zodii)?
- Iar daca o mama naste prin cezariana, si copilul apare pe lume nu atunci, cand ar fi trebuit sa apara in mod normal/natural, el (copilul) va avea o cu totul alta personalitate, un alt caracter? In loc de un copil, de exemplu, foarte linistit, va fi unul neastamparat si invers?
Oare data nasterii (si ora, daca mai vorbim si de ascendent) este chiar atat de importanta? Chiar ne influenteaza atat de mult?
- Nu cumva de mici incercam: sa ne regasim in caracteristicile zodiei, in care s-a intamplat sa ne nastem; sa tragem pe noi o "haina straina", chiar daca ne e prea mica sau prea mare; sa modelam caracterul nostru in functie de ceea, ce am citit despre noi in carti, in functie de cum ne-au spus altii, ca ar fi trebuit sa fim?
Un caz concret: Unui "Taur" de mic, de cate ori are toane, i se spune: "Mama, ce incapatinat esti! Un adevarat taur!". El zambeste, mandru fiind ca nu si-a tradat zodia si ca toata lumea considera incapatinarea lui, ca fiind ceva normal/firesc si chiar amuzant. In loc sa fie pedepsit, de cele mai multe ori este (aproape) laudat. Iar odata cu varsta, aceasta caracteristica, care mereu il aduce in centrul atentiei, se contureaza tot mai mult si la un moment dat incepe sa-l reprezinte cu adevarat.
Si sunt mii de cazuri de acest gen, care tin de zodii si caracteristici diferite, cum ar fi: timiditate, simt practic, pesimism, naivitate, fanatism, spirit rebel, sensibilitate, agresivitate, loialitate, aroganta, meticulozitate, posesivitate, altruism, superficialitate, tenacitate, gelozie, generozitate, spirit razbunator, creativitate, curaj, optimism exagerat, etc.
- Nu cumva o persoana din zodia X poate sa gaseasca zeci-sute de caracteristici din alte 11 (12) zodii, care i se vor potrivi ca manusa, dar toata smecheria consta in faptul, ca nu le cauta, pentru ca i s-a spus, ca el e un X si asta ar fi trebuit sa fie?
- Ce sa mai zic si de a 13-ea zodie care, daca nu a daramat, a zguduit puternic tot ce a fost cladit pana acum de astrologi? Daca aveti nevoie de mai multe detalii, intrati aici:
http://www.TPU.ro/......varsator/!

P. S. Orice raspuns este binevenit. As vrea sa aflu, care este punctul vostru de vedere referitor la acest subiect (o parere generala, atat; daca se poate, cu argumente). Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| lauru a răspuns:

Nu este asa cum spui tu.treaba cu astrologia sta in felul urmator:in momentul cand se naste o fiinta umana(atunci cand a luat contact cu lumea exterioara, deci a iesit cu totul din uterul matern) atunci toate conjuncturile astrologice care se manifesta in acel moment ii imprima bebelusului o anumita radiatie specifica care este personala si proprie.fiecare planeta isi trimite radiatia proprie asupra noastra si de asemenea radiatia fiecarei planete interactioneaza cu cea a celorlalte planete astfel ca avem un adevarat caleidoscop de radiatii in fiecare moment functie si de miscarea planetelor fata de pamant.toate aceste interactiuni au fost studiate de-a lungul a mii si sute de mii de ani si li s-au stabilit anumite influente concrete.astfel ca fiecare om in momentul nasterii are o "harta a cerului" specifica doar lui.deci chiar si cei nascuti in aceeasi zodie sunt destul de diferiti.sunt doar unele caracteristici generale care sunt specifice celor nascuti intr-o anumita zodie dar particularitati sunt multe si difera de la individ la individ.acestea sunt date de pozitia relativa a unor planete fata de alte planete(pozitia lor asa cum e perceputa de pe pamant, din locul in care e persoana care se naste). este destul de mult de povestit aici dar in cateva cuvinte asa se petrece.pentru a spune despre o persoana cum e din punct de vedere astrologic trebuie sa se studieze harta cerului din momentul nasterii sale. daca s-a mai descoperit o constelatie zodiacala asta nu are cum sa modifice ceea ce a fost pana acum ci doar sa se mai adauge diferite aspecte si eventual sa se reorganizeze din punct de vedere strict adninistrativ insa caracteristicile pe care fiecare constelatie zodiacala le imprima prin radiatia proprie fiecarei fiinte umane in momentul nasterii nu se pot modifica.indiferent cum e nascut copilul,prin cazariana,prematur, etc, el beneficiaza de radiatia acelui moment si nu de radiatia momentului cand ar fi trebuit sa se nasca.si aceasta nu depinde deloc de faptul ca tu crezi sau nu.sunt foarte multi pe aici pe site care nu prea au habar de ei si cred ca totul este in puterea lor, insa cand se vor maturiza destul de mult isi vor da seama cu stupefactie ca ceea ce credeau ca este decizia lor in anumite momente este fals.acea decizie este doar manifestarea a unui fapt prestabilit sau a unei sugestii. poate ar trebui sa studieze putin despre teoria liberului arbitru si atunci isi vor da seama ca de fapt pentru ei liberul arbitru este chiar aproape inexistent si toata viata lor este doar o succesiune de imitatii si acte preconcepute.si chiar sunt foarte previzibili.de sub influenta astrelor nu avem cum sa iesim decat daca reusim sa ne angrenam liberul arbitru.dar deja cred ca te-am zapacit cu totul si pentru ca este foarte mult de vorbit pe acest subiect cred ca mai bine ma opresc. daca vei mai avea anumite intrebari mai punctuale si nu cu caracter general o sa-ti mai raspund cu drag daca vei considera ca te-a ajutat in vreun fel raspunsul meu.

120 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Eu nu cred în zodii. Şi totuşi, sunt fecioarăbatting eyelashes.

| xDandreutzaxD a răspuns:

Este interesant ce ai spus.de chestia aceasta cu noua zodie nu m-am interesat si abia acum mi-am dat seama.insa nu vad sau nu simt nicio schimbare cu comportamentul sau cu felul meu de a fi.happy

| Ioanaaa22 a răspuns:

Sincer,caracterul si trasaturile ti le creezi singur iar principalul factor care te influenteaza este familia.
Cum ai invatat sa te porti, asa te porti.
Mai sunt unele exceptii.Intradevar si zodia te influenteaza ca,caracter (ex:zodia berbec: nu-i scoti niciodata din ale lor,o simt f. bine pe pielea mea ),insa zodia este doar inceputul conturarii caracterului, o idee a personalitatii tale, insa restul o conturezi singur/singura.
Asta-i pct. meu de vedere.
Sper ca te-am ajutathee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine, zodiile sunt doar o chestie de amuzament. Nu iau nimic in serios. Nu zodiile iti dau tie caracteristicile ca si om.Nu zodiile iti decid comportamentul, personalitatea. Fiecare om este diferit, nu exista o adunatura specifica de oameni in functie de zodii.Eu iau informativ. Citesc de curiozitate, ma amuz. Dar nu ma iau in serios.Si povestea cu mama si copilul, daca se intampla asa ceva, inseamna ca mama aceea chiar e putin cretina (no offence). Este adevarat ca ea ii baga copilului indirect in cap (si prin urmare asta se manifesta si in personalitate )ca-i bine sa fie incapatanat, sa nu se opreasca. Daca stau si citesc caracteristicile fiecarei zodii, ma regasesc in multe de la fiecare.Si in nicio zodie nu ma regasesc in toate.happy

| Arthur a răspuns:

Bineînţeles că zodiacul cotidian omniprezent în mass-media este doar un subiect uşurel de sorbit la o cafea între persoane în general de gen feminin.
Dar nu pot să spun că nu există puncte comune legate de persoanele născute în aceeaşi perioadă a anului ( predispoziţie la anumite boli, temperament etc. ), printre altele, ca fapt divers, pot să spun că serviciile secrete au ca obiect de studiu şi acest controversat zodiac. Deci în concluzie ca părere personală există şi ceva adevăr legat de zodie, dar nu privit la modul de literă de lege sau ca şi traseu de viaţă prestabilit.
PS. Dragă NOname, o întrebare mă frământă de ceva vreme : oare nu mai au tuş albastru adminii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred in lucruri "nedovedibile". Merg pe ideea de a nu crede nimic din ce se spune, iar din ceea ce vad sa cred doar jumatate. Cat despre caracter, eu cred ca acesta se formeaza in timp, schimbandu-se in functie de conjunctura.

| Joanne a răspuns:

Ai o multime de intrebari unde ar trebui sa fie una singura.
Oricum, nu cred ca pot sa iti raspund la toate... nu am cunostintele necesare.
In schimb, as putea sa imi exprim opinia in legatura cu acest subiect.
Nu m-am gandit niciodata la faptul ca noi incercam sa ne regasim in zodia sub care ne-am nascut, doar pentru a ne incadra in tipar. Chiar credeam ca acele caracteristici ale zodiei ma reprezinta, si nu ca eu incerc sa le detin. Insa, acum ca am citit si parerea ta, chiar cred ca fiecare persoana isi gaseste trasaturi din celelalte zodii, insa incearca(de obicei) sa le ascunda.
Chiar vreau sa vad mai multe raspunsuri, pentru a-mi clarifica totul.
O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@ÉrotiqueConseils, dupa aceste rodii (pardon, zodii) si eu sunt fecioara, dar nu merg la serviciu in fusta, nu-mi retusez machiajul la semafor si nici nu rosesc ca o fata mare atunci cand mi se fac complimente (mai rar, dar mi se fac big grin). Si, ce tot clipesti des din ochisori, fecioaro?

| EvangelineDS a răspuns:

Eu ne prea cred in zodiii inainte eram varsator dar acum sun capricornsad

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Cred ca nu conteaza ce zodii apar sau dispar. Pentru mine zodiacul este un amuzament. Daca e de bine inseamna ca precis asa se va intampla (si aici gandirea pozitiva da roade si uneori chiar se intampla), iar daca nu-i de bine, inseamna ca zodia nu mi se potriveste sau ca precis astazi sunt influentata de ascendent sau de anul nasterii (de la chinezi). Nu se poate sa crezi ca toti dintr-o zodie patesc acelasi lucruri intr-o zi... In privinta horoscopului sunt chiar categoric doar amuzata. Totusi sunt de acord ca unele trasaturi caracteristice sunt observatii umane de-a lungul vremii. Desi eu iti mai propun inca o varianta happy - ce se intampla cu toti copiii prematuri - cei care normal trebuiau sa se nasca cu 1, 2 luni mai tarziu? Ei unde se incadreaza?
Eu zic ca jocurile si imaginatia au fost punctul forte in distractie de-a lungul vremii, iar zodiacul este ceva de care sa te amuzi si sa te distrezi, mai ales cu prietenii.

| Hombre a răspuns:

Bazaconii si frectii la picior de lemn, in toate zodiile sunt aceleasi tipuri de caractere, destepti, prosti, buni, rai, curve, futangii etc. nu exista o zodie anume unde exceleaza un anumit tip de caracter. ErotiqueConselis si acum esti "fecioara"!? Ce faci te duci cu ea neinceputa in rai? laughing

| bye a răspuns:

Dupa cum a zis cineva, zodiile sunt o rubrica pentru pitipoance in revistele glossy. Nu exista nicio dovada in favoarea lor. Ba chiar au fost demonstrate ca fiind false:

http://www.washingtontimes.com/news/2003/aug/17/20030817-105449-9384r/

Ar fi prea usor sa avem o viata determinista, ne-am da seama din timp ce ne rezerva viitorul, cati mici si cata bere se vor da la urmatoarele momeli electorale si alte chestii vitale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Predictii 2011
La berbec iti spun sigur ca o vei face de oaie
Iar la taur iti prezic ca vei fii luat in coarne.
Daca esti gemeni vezi tot timpul totul la dublu
Dar dai inapoi ca racu si totul e mai simplu.
Daca esti leu iti doresti sa-ti depasesti eternitatea
Sau esti o fecioara ce are impresia ca nu-si mai pierde virginitatea.
Cantaresti ca o balanta dar tot iei decizii gresite
Si iese scorpionul din tine cu ipocrizii negandite.
Sagetator cu femeile altora pana se aude cheia in usa
Dar capricornul nu poate zbura iar popa iti canta de pe tusa.
Dupa o betie devi Involuntar varsator
Iti plasezi si nevasta, esti peste... sa mor.

Nu suport zodiile, e ca si cum ti-as spune astazi ca te vei implica in niste activitati, s-ar putea sa apara si conflicte pe parcursul zilei dar seara se termina frumos urmata de un somn.A? astea nu sunt preziceri. ~x(
Ma gandesc acum la cei ce au ales sa gaseasca unele semne in stele, nu mai bine citeau in Dunare sau in alta apa curgatoare, ex:"astazi pe cursul dunarii s-au descoprit mai multe deseuri, rugam naivii zodiei capricorn sa fie mai atenti in trafic, o posibila coliziune pare inevitabila.Pesti-apele sunt tulburi pentru dumneavoastra iar bancurile de somni ce stau cu burta in sus prezic ceva doliu in familie."Si nu stiu de ce ai pus intrebarea daca ai acoperit majoritatea raspunsurilor in descriere.

NOname
| NOname explică:

Toti aveti dreptate, dar tot nu m-ati lamurit, un copil prematur, nascut la 7 luni, deci cu doua luni inainte de termen, in zodia "Fecioara", de exemplu, poate sa se considere la fel de bine "Balanta" sau "Scorpion" (ca sa va orientati: http://www.oceanus.ro/horoscop/?zodia=zodii )? Pentru ca acest copil putea la fel de bine sa se nasca la 8 luni sau la 9. Asta nu inseamna, ca el ar fi iesit un alt om, nu? Sau?
Educatia ar fi primit-o tot de la aceiasi parinti, ar fi crescut in acelasi mediu, deci n-ar fi fost influentat de mediul inconjurator in mod diferit, indiferent la cate luni s-ar fi nascut.
Pana la urma in ce zodie este acest copil/om? "Fecioara", "Balanta" sau "Scorpion"? Sau in toate trei? Sau sa uite de tot de existenta zodiilor si sa-si traiasca viata asa cum este, fara sa caute sa se identifice cu vreo zodie anume (de regasit, se regaseste in toate cate putin)? Deci? In ce zodie il plasam? In cea in care s-a nascut sau in cea in care trebuia/putea sa se nasca?

| Dannyjj a răspuns:

Îți mulțumesc pentru aceste 2 întrebări, mai ales despre întrebarea cu a 13-ea zodie, unde am aflat că a mai apărut o zodie și că acum nu mai sunt în zodia Gemeni, ci în zodia Taur, dar eu nu cred în faptul că aceste zodii dau un caracter pentru fiecare om care se naște și nu cred nici în prezicerile astrologice(horoscop).

Copii dobândesc acel caracter de la părinți prin sânge(așa s-au născut ei) și prin obiceiurile părinților, este vorba de modul în care manifestă parinții, copii captează acele manifestări și încearcă să fie și ei așa, copii nu știu încă alte moduri de exprimare decât cele al părinților(este logic, nu au de unde să știe încă).
Deci am observat la niște vecini, de fapt la copilul lor, că acum 2-3 ani copilul lor vorbea urât, spunea numai înjurături(copilul avea 2 ani), acele înjurături nu avea de unde să le știe decât din famile, pentru că pătinții se mai certau, acum că a mai crescut al mic, am observat că el seamană foarte mult cu tatăl(la caracter mă refer).

Eu nu cred că alinierea planetelor "crează" caracterul unei persoane, ci caracterul se învață în familie.
Cât despre prezicerile astrologice, nu cred în aceste lucruri deloc, nu ai cum să aflii viitorul cuiva doar privind spre cer și mai era un lucru de genul "trimite SMS la... dacă vrei să afli care este îngerul tău păzitor", de unde știu ei care este îngerul păzitor al unei persoane? Nu dau importanță horoscopului(acelor preziceri, minciuni, inșelăciuni, etc) dar dau importanță zodiei (ce înseamnă doar cercul de constelații), este bine de știut zodia în care te aflii.

Acuma că s-ar putea să nu mai fiu în zodia Gemeni(unde toate caracterele mi s-au potrivit), am citit despre caracterul zodiei Taur și aici la fel mi se potrivesc aceste caractere, eu cred că aceste caractere sunt specificate astfel încât să se potrivească oricărei persoane din orice zodie și ei păcălesc lumea cu aceste subiecte manipulante, pentru că cel care își caută caracterul specific zodiei dă atenție mai mare propriei zodii, DAR nu data nașterii contează, ci familia, ceea ce am și specificat înainte.

| whitehair a răspuns:

Prietene,iti voi raspunde cu o intrebare:tu chiar crezi ca un corp ceresc de orice natura ar fi el, aflat(e) la "n" ani lumina de Terra poate influenta viitorul caracter sau comportament al unei fiinte umane? Ia incearca sa privesti Universul vizibil in relief(sau 3D), nu in plan si ai sa vezi cum constelatiile si zodiile dispar!

| Jessica a răspuns:

Sincer NOname nu cred ca exista a 13 a zodie. Daca chiar ar fi fost cu adevarat ar fi aratat-o mereu la horoscop, pe internet etc. Si in legatura cu ce ai spus tu nici eu nu sunt prea sigura. Dar poate sa fie un baiat din zodia X sa fie mai nervos si neastamparat decat un baiat din zodia Z. Conteaza caracterul fiecarei persoane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-ai distrat teribil.Intradevar un pic ironic daca nu chiar mai mult. Vorbesti de caracter in cazul unei nasteri premature cind stim ca el se formeaza in timp.Adevarul este ca ne poarta subconstientul in zodii, ne poarta in cazul unor ghicitori in viitor, ne poarta fara a ne da seama.E vorba de mintea noastra si nimic mai mult.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu se înţelege lumea cu voi...of...Răspunsul meu este unul filozofic big grin.
Pot fi zodia fecioară (virgo), pot fi fecioară (like a virgin) sau pot fi Fecioara Maria (că tot mă numesc Maria).
Înţelegeţi voibatting eyelashes?

Apache
| Apache a răspuns:

@ÉrotiqueConseils.ai fost prea tare laughing)
2) nu cred in zodii ...adica cred in astre, energii si chestii de astea! Dar nu cred ca toti avem o zodie care ne reprezinta! ...Pana la urma suntem 6.7 miliarde de oameni pe planeta! Vrei sa zici ca la fiecare se potriveste o anumita zodie? Baliverne!

| Flav a răspuns:

Daca-mi spune cineva ca nu mai sunt zodia leu, cred imi desfiinteaza imperiul.
Nu ma intreba de ce, nu cred in zodii.

| Vizitiul a răspuns:

Eu, inca, fac eforturi sa-mi gasesc zodia compatibila mie, dar nu izbutesc pentru ca in majoritatea zodiilor imi gasesc cate o caracteristica, dar in niciuna din zodii nu-mi gasesc toate caracteristicile. Poate ca-s de vina eu, ca nu ma cunosc indeajuns de bine, ce sa zic. Saracu' copil, nascut prematur, ce bine-i de el ca nu se gandeste din ce zodie ar face parte, nu-si mai bate capul, ca are cine sa si-l bata pentru el. Daca nu tu (Noname), atunci cine?
Uite ceva ce m-a lasat perplex: "Daca ar fi sa alegem o singura mare hiba a fiecarei zodii, probabil ca cea mai potrivita ar fi:
Berbec - egoism,
Taur - multumire de sine nefondata,
Gemeni - superficialitate,
Leu - tendinte dominatoare,
Fecioara - spririt carcotas,
Balanta - nehotarare,
Scorpion – caracter obsesiv razbunator,
Sagetator - lipsa de tact,
Capricorn - rigiditate,
Varsator - detasare,
Pesti - secretosenia."
Deci practic, eu sunt rac, sa moara vecinii mei daca am eu vreo hiba, asta zice zodiacul, nu eu, dar constiinta, pare a nu fi de acord.
Si acum, intrebare de final: Credem in zodii sau in propria constiinta? Hai sa credem in ceea ce nu putem induce in eroare.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Răspuns pentru toate: NU.
Caracterul, comportamentul, reacţia în diferite situaţii se formează în timp şi depind de factori tangibili cum ar fi educaţia, mediul de dezvoltare, caracterul celor din jur, etc. etc.
În mod cert data naşterii nu poate influenţa în vreun fel comportamentul vieţii unui om pe întregul parcurs al acesteia.
Din punctul meu de vedere, data naşterii influenţează doar faptul că locul pentru sărbătorire poate fi la munte sau la mare, în funcţie de anotimpul în care te-ai născut laughing.
În rest, sunt basme.

| Leocerba a răspuns:

Daca tinem cont ca-mi place sa merg noaptea la baie fara sa aprind lumina, da, mi se potriveste zodia in care m-am nascut si care ma defineste ca fiind aventuroasa.
Daca tinem cont(alt cont) ca sambata-n tramvai l-am calcat pe unu` pe picior vreo 5 minute si nu mi-am dat seama de ce se uita asa la mine,da, mi se potriveste zodia care ma avertizeaza ca fac gafe, sunt clumsy dar ies razand din faza asta.Nu cred ca daca m-as fi nascut c-o luna mai devreme n-as fi scapat cafeaua pe tastatura dar e comod de zis ca Venus e de vina,sau Marte,sau Luna Plina.
Totusi,astrogramele ma doboara,ele in sine par desene abstracte foarte interesante,semne, linii, potop de munca trebuie sa fie acolo.Si daca unora le place sa faca rebus cu litere,de ce sa nu accept ca altora le place sa faca un rebus cu planetele? Pana la urma, e treaba fiecaruia in ce-si gaseste motivatia, ideea e sa aiba o viata buna!

| NoChanceForUs a răspuns:

Majoritatea spuneti ca zodiacul e de amuzament.Eu cred ca e doar lipsa de ocupatie,metoda de a stoarce bani de la suflete naive.Din zodiac se scot bani grei prin vanzarea de tot felul de porcarioare inutile(de la carti la cine stie ce brelocuri). Asta cred eu(desi eu vad conspiratii peste tot.laughing). Acum mai nou(m-am uitat la linkul cu intrebarea ta, NoName) aflu ca sunt pesti, ca sa vezi.Asta inseamna ca gata,o sa ma schimb? O sa-mi schimb modul de a fi si de a gandi(tinand cont ca asa mi-am format caracterul de cand m-am nascut pana acum) doar pentru ca cineva a zis ca suntem influentati de zodii? Modul de a fi se schimba in functie de factorii externi,de intamplari marcante,de evenimente tulburatoare(sau si fericite,de ce doar negative?), etc, nu de nu stiu ce povesti de linux inventate de niste unii acum ceva secole.

NOname
| NOname explică:

Rinocebra, MrSmith, Lora, Kongeriket, Arthur, Fanaticdupatine, Kronstadt, Hombre, Promotie, NoChanceForUs, Skip si altii, m-ati facum sa ma tavales pe jos de ras. Mi-au placut raspunsurile tuturor (mai mult sau mai putin), dar totusi copilul ala, de care ziceam mai sus, in ce zodie e?! Ca e derutat rau de tot saracu'. Macar cand completeaza un oracol sau vreun formular pentru matrimoniale, ceva (desi mai are pana atunci), sa stie ce zodie sa treaca, nu?
MrSmith, chiar e tare faza cu blondele tale. Asa o coincidenta (dirijata, ce-i drept) mai rar! Tu chiar vorbesti serios?
Rinocerba, si mie-mi plac aventurile pe intuneric. Oare suntem in aceeasi zodie? Eh, daca mi-as si afla-o! De cand e si cu a 13-ea, chiar am de unde alege. (lol)

| Hombre a răspuns:

Bai nocivule...pardon,@nicotine mai trezit din somn cant ai srigat "trezitiva" tocmai visam ca eram cu @NOname intr-un loc cu verdeta si ne pregateam de ceva, ptiuuu s-a dus sansa.

| Vizitiul a răspuns:

Hombre- Sa inteleg ca si mancati verdeata?

| NoChanceForUs a răspuns:

NOname,pai copilasul ala(inclusiv eu, ca nu m-am nascut chiar la termen) e la fel de indecis ca si mine...dar dam si noi la nimereala la matrimoniale si in oracole si ce-o fi o fi!

| Hombre a răspuns:

Nu Promotie verdeata pastea @Rosinanta si da un farmec aparte peisajului.