| caty870 a întrebat:

Cu ce zodie se potriveste cel mai bine zodia taur? Dar cu cine nu se potriveste?

2 răspunsuri:
| DarkShaodw1 a răspuns:

@Po0psik a spus cam tot ce era de zis. Dar iti mai spun ceva: nu prea conteaza. depinde numai de tine si de sufletul tauwinking

| dutsa24 a răspuns:

Nativul Taur are relatii bune cu nativii din zodii de pamant, la fel ca si el: zodia Fecioara, zodia Capricorn si cu cei nascuti in zodii de apa: zodia Rac, zodia Pesti, dar mai putin cu nativii din zodia Scorpion, care este diametral opusa zodiei Taur. Din cauza acestor diferente, relatiile cu cei nascuti in zodia Scorpionului pot fi foarte contradictorii, caracterizate mai mult de complementaritate decat de compatibilitate.

(-) Cele mai deficitare relatii le are cu nativii din zodia Leului si zodia Varsatorului.
Relatii оntre zodia Taur si alte zodii

Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Fecioara, Capricorn
Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Leu, Scorpion, Varsator
Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Varsator
Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Leu
Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Gemeni
Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Scorpion
Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Fecioara
Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Berbec, Capricorn