| Tibs a întrebat:

Buna tpu.Cum as putea folosi Secretul(Legea atractiei). Adica cum sa-mi controlez sentimentele pentru a-l putea folosi? Vreau sa stiu daca voi ati reusit, cum ati facut pas cu pasbig grin.Dau funda la cel mai "reusit" raspuns.

6 răspunsuri:
| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Chiar in "The Secret" spune care sunt pasii.

| Exilee a răspuns:

Legea Atractiei universale apartine lui Newton.

F= K m1m2/R^2, unde k este constanta atractiei universale. Aceasta nu concorda deloc cu subiectul legat de dragoste adus de tine in discutie. EU cel putin stiu ca nu este decat o simpla ironie pentru a le stimula unor persoane impulsul gandirii acestui fenomen ( de fapt nu cred ca este un fenomen ( de fapt nici nu este un termen convenabil fenomen, pur si simplu o lege). HEHE cate probleme se pot rezolva de la aceasta. Apropo, cand o aplicam, esential este sa consideram corpurile ( sau entitatile) ca fiind punctiforme.

| doctorandus a răspuns:

Una pe care The Secret a lecuit-o definitiv: Kim Tinkham (vezi Google).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In "The Secret" ideea este ca puterea gandului este creatoare. Prin urmare, cand te gandesti la ceva, iti doresti sau te rogi, sa o faci pornind de la premisa ca Universul materializeaza ceea ce gandesti. Deci, daca gandesti "vreau sa fiu sanatos" atunci Universul va materializa asta, oportunitatea ca tu sa VREI sa fii sanatos. Pentru a obtine sanatatea trebuie sa gandesti ca esti sanatos deja si atunci asta vei primi. Ca si formulare a gandului ar fi "multumesc ca sunt sanatos". Cred ca ai prins ideea. Bafta!

| usuk a răspuns:

Trebuie sa crezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce crezi ca se numeste Secretul?