| Nilsson a întrebat:

Cand stati noaptea in pat, pana sa adormiti, nu va intrebati cateodata daca chiar suntem doar rezultatul unor substante care s-au combinat intamplator acum 3, 5 miliarde de ani si viata noastra e doar o serie de reactii chimice?

Răspuns Câştigător
| Steregoi a răspuns:

Omul nu a putut programa 10 reactii chimice in lant daramite o serie lunga de ordinul trilioanelor de reactii chimice inlantuite.

27 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Cred ca niciunul din membrii TPU nu se intreaba asa ceva noaptea, pana sa adoarma laughing))
Indiferent ca raspunsul este da sau nu, te ajuta asta cu ceva in viata? Iti zic eu ca nu.
Adica nu ma intelege gresit, imi plac chestiile filozofice, dubioase s-a.m.d. Sa le discut si sa caut pe internet.
Dar faptul cum am aparut noi de acum 3, 5 miliarde de ani, iti zic eu ca nimeni dar absolut nimeni nu poate sa iti confirme tie o teorie care sa se dovedeasca 100%.
Unii se cred din maimute, altii cu altceva s-a.m.d
Uite, era o stire aparuta recent (undeva pe Facebook) ca s-a descoperit ca de fapt ne-am tras din pasari rolling on the floor)
Adica fiecare cu neamu' lui daca stii cum zic laughing
Bun, sfat: Indiferent de unde te tragi, traieste viata si studiaza chestiile interesante. Nu speculatii si teorii pe care nimeni dar absolut nimeni nu le poate dovedi. Parca trebuia sa murim 2012 thinking lumea era ferm convinsa, chiar au existat videoclipuri care se explica cum, conform stiintei s-a.m.d. Si uite... ne-am mutat pe o alta dimensiune ca sa supravetuim laughing)
Succes!

| deadhoe a răspuns (pentru Evolution):

Ne tragem și din păsări, stai chill.

| deadhoe a răspuns:

Da, mă gândesc. Nu doar noaptea până să adorm.

| Evolution a răspuns (pentru deadhoe):

Ne-o tragem cu toate, ce sa mai... rolling on the floor)
Fiecare cu neamu' lui bro.

| Mclaren12 a răspuns:

Incepi s-o arzi pe ateism?
Crestin amagit cu basme, incepe sa-si dea si el seama ca a fost toata viata mintit si acum se indreapta spre alte basme laughing
Poate te intrebi si daca Universul a aparut din nimic acum 14 miliarde de ani laughing

| OldSoul a răspuns:

Nu, nu ma intreb.

| anonimaalee29 a răspuns:

Eu pana sa adorm numar oi laughing altfel nu pot adormi. Si ma gandesc la momente ce s-au intamplat sau imi imaginez ca se vor intampla.

| CdeMetal a răspuns:

Ma intreb mai degraba de ce exist si care imi este scopul.

| alina2k18 a răspuns:

PUiule, abia adorm cu somnifere laughing alta treaba nu am decat sa ma gandesc si sa ma intreb de chestii d-ăștia?

| Evolution a răspuns:

Am cititwinking probabil mai mult decat tine ca sa realizez ca se contrazic cap in cap toate teoriile si niciunul nu dovedeste prin nici-o dovada ceva. Doar speculatii si teorii. Tu esti unul dintre aia care au murit in 2012? laughing
Iti recomand sa iei o pauza. Daca tu seara inainte sa adormi te gandesti la asa ceva, ai o problema thinking si la modul cel mai serios.
Succes!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Relax, totul e fizica si chimie. si pe ici pe colo si ceva morala, cultura si creatii ce sfideaza timpul, precum piramidele.
Si dragostea, sexul si procreerea.

| Nilsson explică (pentru Evolution):

"Cred ca niciunul din membrii TPU nu se intreaba asa ceva noaptea, pana sa adoarma"

Mai stii, poate unii se mai intreaba, mai mult de curiozitate si ca subiect de conversatie am pus intrebarea.
Cand eram ateu mai meditam la chestia asta, acum adorm in maxim cateva minute dupa ce pun capul pe perna si de multe ori dimineata ma trezesc in aceeasi pozitie in care m-am culcat happy

| Nilsson explică:

Noapte buna tuturor! happy

| Evolution a răspuns:

Nu este o concluzie, este ceva ce ai spus tu.
Citez raspunsul tau :
"Da, mă gândesc. Nu doar noaptea până să adorm."
Te contrazici singur acum ca am tras o concluzie despre tine prin faptul ca tu ai scris asta? rolling on the floor)
Prietene, tu ori ai probleme psihice, ori esti obosit la ora asta.
Probabil amandoua. (asta e o concluziewinking )
P.S: Se vede ca esti din pasari laughing)

| Ssssmokin a răspuns:

Pai daca o luam asa totul a pornit de la asta:
Il vezi? Nu? Se numeste atom. Nici eu nu l-am vazut si nimeni nu l-a vazut pana acum, doar niste oameni de stiinta la un microscop.

| Evolution a răspuns:

Daca esti fata si vorbesti asa, atunci mi-am dat deja seama despre coeficientul tau de inteligenta (insemnand IQ in caz ca nu ti-ai dat seama) si nu cred ca are rost sa port o conversatie cu tine pe care nu o poti intelege si jumatate din ea sa injuri. Dar na... doare adevarul big grin
P.S: Ti-am dat raport la raspuns. Mersi pentru evaluarile la raspunsurile mele laughing oricum nu se vor lua in considerare dupa ce am raportat. Ma intreb care e mai grav thinking
P.S2: Nu iti mai raspund de acum, poti injura cat vrei.
P.S3: M-am uitat la intrebarile tale si profilul tau, esti foarte inteligenta, ce pot spune laughing.
P.S4: o intrebare de a ta mai veche. : "Dacă-i spui unei fete că e pițipoancă și face spume, e clar că e pițipoancă?". Faptul ca faci spume si tu acum, asta ce inseamna laughing)?
PS.5: Succes my love. O sa ai nevoie. big grin

| Steregoi a răspuns:

Numai niste neintelepti pot sa creada asa ceva.

| Steregoi a răspuns:

De la euglene verzi? Daca ar fi existat evolutie nu ar mai fi existat bacterii si virusi si totul ar fi evoluat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am gandit si eu la asta, faza e ca nimeni nu stie cum am aparut, important e ca suntem aici si trebuie sa ne traim viata.

| Ionut58282856 a răspuns:

Asta ma intreb mereu, sunt acetona combinata cu dopamina

| deadhoe a răspuns (pentru Steregoi):

Du-te inapoi la dumnezeu :*

| aXy99 a răspuns (pentru Evolution):

Ce intreaba omul, ce raspunzi tu. Nu a intrebat de unde ne tragem si nici n-a pomenit nimic de aberatiile cu sfarsitul lumii. Intrebarea lui era una foarte interesanta. Fie ca ne tragem din urangutan sau din tiranozaur, viata a aparut cu mult inainte de asta. Intrebarea lui era una primordiala.

| SG1995 a răspuns:

Cea mai amuzantă întrebare asta. laughing Momentul ăla când românu' din clasa medie vine noaptea de muncă, mort, mai face ceva cu nevasta, și după aia hopa îi arde de metafizică. rolling on the floor

| SG1995 a răspuns (pentru Evolution):

Prietene pseudo-știința nu e știință, și apropo vrea și eu să știu ce tâmpit a scris că omul se trage din păsări?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul se trage din doua energii opuse, asta dã o dualitate, tu te impotrivesti asupra naturii, esti "masculinã" se pare, sau un proiect esuat mai bine zic. Si el la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunã interesant thinking

| PersonajFictiv a răspuns:

Ma gandeam cu mult timp in urma, niciodata nu am putut sa cred ca totul e un accident, am crezut si inca cred ca am fost creati.