| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Care este dupa voi cea mai mare arma a omului?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mintea, folosind inteligenta superioara cream arme sofisticate incat sa ne putem elimina adversarii

9 răspunsuri:
| Harasaky a răspuns:

Respectul happy

| Jouliete a răspuns:

Cuvintele, fiindca pot rani

| primajutoremotional a răspuns:

Gandul. Gandind pe cineva de rau cu o intensitate emotionala foarte mare il poti baga in spital. Asta se numeste atac energetic.

| doctorandus a răspuns:

Arma termonucleara.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Jouliete):

Numai daca crezi in ele.

| Sarcopt a răspuns:

O minte educată

| Demidol a răspuns:

Mintea. Folosind mintea cu dibacie (nu pentru a crea arme cum se spune mai sus), poti invinge, "dezarma", pe oricine, fara violenta.

| AdelinaC a răspuns:

Bomba nucleara

| NGheorghe a răspuns:

Actoria! De se preface in speriat se kk pe ele de spaimă si propriile odrasle, dacă n-are ce atunci face colită. Dacă îl adaugă pe "bau-bau" mai produce diabet si hepatita la cei sub 5 ani.
Actoria este cea mai mare armă in sensul ca este nu doar cea mai folosită dar si cea cu cele mai multe repercursiuni (si ravagii).