| anonim_4396 a întrebat:

Care este esența vieții?

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Sa ai convingerea, chiar si pentru o clipa, ca esti fericit, ca existenta ta pe acest pamant nu a fost in zadar.Iar la trecerea in nefiinta, sa lasi in urma ta cel putin un om ce va zambi duios atunci cand isi va aminti de tine.

10 răspunsuri:
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Sa te bucuri de ea asa cum stii tu mai bine fara a fi influentat negativ.
Sa descoperi cat mai multe avantaje pentru a descoperi o alta lume; sa iti exprimi calitatea pozitiva fata de oameni intr-un mod diferit, unic si in acelasi timp sa deosebesti lucrurile rele de cele bune.
In concluzie, esenta vietii este de a face ceea ce iti place ignorand existenta oamenilor fara cultura.

| Dariusuu a răspuns (pentru foxsilver):

Ma prind fiori. Tu ar trebui sa iei fundita.

| Demonull a răspuns:

Esenta vietii,(ca si esentele aromate de rom si vanilie )se tine in sticlute mici.Insa atunci cand o descoperi,cand desfaci dopul acelei mici sticlute vei vedea ca totul este foarte puternic, mai ales cand ajungi sa traiesti totul cu maxima intensitate, fiecare secunda este importanta. Urasc persoanele care spun ca s-au plictisit de viata, si ca totul este monoton. Fals, viata este in continua schimbare si mereu iti lanseaza noi provocari asta doar daca tu vrei sa le vezi.

| foxsilver a răspuns (pentru Dariusuu):

Eu nu dau raspunsuri pentru fundita,si ca sa te convingi, te invit sa citesti raspunsurile mele.happy In schimb, ma bucur si de o simpla apreciere, de un simplu"multumesc", ...de lucruri simple.

| Musique a răspuns:

Să simți că trăiești cu adevărat.

| harciog a răspuns:

Are doua ingrediente in amestec aceasta esenta; Dragostea si ura.

| Hombre a răspuns (pentru harciog):

Bai, ce dragoste si ura, pastrama iti place mă, stropita cu incredientul "molan"? Ai grije, fara excese ca te imbolnavesti de sula sculata. laughing

| harciog a răspuns (pentru Hombre):

De boala aia-s bolnav demult, mi se trage de la pastrama de capra.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru foxsilver):

Mulțumesc.

| foxsilver a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere!happy