| siwel a întrebat:

Ce dovezi aveti ca NU exista Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| Gospell a răspuns:

Nu exista dovezi care sa-l nege pe Dumnezeu.
Daca ai tu vreo dovada : Uimeste-ma!

39 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreti dovezi ca exista? Raspunsul il puteti citi in aceasta carte extraordinara pe care o gasiti aici: http://www.scribd.com/doc/34496666/Evolutia-Spre-Creator-Gheorghe-Sandu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deaceea exista boli si suferinta,
Ca sa aveti in ansamblul vostru o diferenta intre durerea de pe pamant si Raiul.
Ca daca aici s-ar trai ca in Rai, ce rost ar avea sa mergem si acolo.
Lipsa de credinta este lipsa de intelepciune.

| Veneficiis a răspuns:

Am tone si tone, unele le-am si uitat de cate dovezi am. are veni k aceasta religie a lui dumnezeu e o religie pornita de un personaj numit Iisus care a creat o religie, apoi in decursul a 2.000 ani la acea religie sau mai adaugat altele cum ar fi religia zeitei Iisis, zeita Iisis fiind Fecioara Maria din crestinism.
Ampoi mai e chestia k in cazul unei boli care face persoana sa sufere pana la moartea sa, daca asta e facut de un om normal e interzis, dar daca e facut de dumnezeu, e acceptat (in cazul bolilor, deoarece el ar trebui sa fie atotputernicul si vindecatorul). si multe alte chestii. trebuie doar sa te documnetezi uleaca mai mult si afli multe lucruri

| spiridus_7223 a răspuns:

Ce dovezi ai tu (siwel) ca Exista?

| ClaudiiaB a răspuns:

Http://godisimaginary.com/

Uită-te aici. Nu pot să zic că este cert ce zice aici, dar sunt unele lucruri adevărate.

| adycanepa a răspuns:

Http://www.dumnezeuexista.ro/Dovada%201.html uitati aici dovezi stiintifice, pentru ca asta vor ateii.Am fost si eu unul dintre ei

| iua005 a răspuns:

1. Biblia e un mit, cea mai vanduta carte clar ca toata lumea crede in ea
2.Adam si Eva o facut 2 baieti, cum pana mea so mai inmultit? o ****-o pe ea?
3.Atunci cu potopu si cu arca lui Noe.Se zice ca un porumbel eu adus o creanga de maslin. da de unde maslin ca potopu o ajuns la 3000 de metri?
4. daca zici acum"daca existi,****e-n gura fulgera-ma acum" te fulgera? NUUUU! deci NNU EXISTA! E DOAR UN PRIETEN INVIZIBIL

| mihaicanangiu a răspuns:

Am vazut ca sunteti de pareri diferite parerea mea este ca d-zeu nu exista... daca exista cu adevarat de ce este privit din multe unghiuri?(Dumnezeu Allah Budda si numerosi zei?) daca exista este doar unul asa cum se si zici cred INTR-UNUL d-zeu de ce sunt mai multi? un alt argument poate fi acesta acum 2000 3000 ani de ce nu se stia de dumnezeu? s a dovedit stiintic, ca nu dumnezeu a creat pamantul si pamantul a fost creat odata cu univers s a dovedit ca exista universuri paralele iar omul a fost creat prin evolutie ( am citit ca pamantul la creere a fost alcatuit din 100% apa ) iar prin procese chimice s au creat atomi molecule si prin evolutie au luat viata sunt miliarde de ani de evolutieinainte de oameni au fost alte animale gen dinozauri si multe alte specii de ce dumnezeu a creat distanta? omul a inceput sa gandeasca in mii de ani in biblie se pare ca omul gandea deja ce s a intamplat dupa faza cu marul? omul a devenit prost? atat am avut de spus sper sa va pun pe ganduri sunt alte argumente mult mai bune

| Andrei_Balaban_1985 a răspuns:

Dumnezeu nu exista pamantenilor. Omul in marea lui lipsa de creier crede intr-un dumnezeu inventat de mii de ani. Cum sa explici acum 2000 de ani tornadele, fulgerele, ploile si multe alte fenomene decat ca ar fi cineva sus care face asta. Luam un mic exemplu cu care spun tot sper. Pamantul a fost facut de acest dumnezeu in 6+1 zile. Toti sunteti siguri de asta. De unde? Dupa ce l-a facut pe adam a stat la bere cu el si i-a povestit. S-a laudat ca a facut lumea in 6+1 zile. Mai terminati cu idioteniile. Imi cer scuze pentru jignirile aduse dar sunt facute studii conform carora cu cat esti mai inteligent cu atat cauti mai mult sa te departezi de aceste minciuni... As putea aduce zeci de argumente care contesta existenta unei fiinte supreme. Cine le vrea, sa ma contacteze. Pentru realizarile din viata voastra multumiti-va voua. Nu e meritul cuiva care sta cu toiagul in mana si ii da banii lui becali ca face biserici si cancer lu' matusa maria care si-a distrus organismul tinand posturi.