| RaduD a întrebat:

Ce inseamna EGOCENTRIST? dau funa pentru. cel mai bun raspuns tongue

Răspuns Câştigător
| AG a răspuns:

Un egocentrist e o persoana care priveste viata doar din punctul sau de vedere. Se considera "centrul universului". Totul se petrece in jurul sau, el este singurul centru de interes.

3 răspunsuri:
| bistriteanul a răspuns:

EGOCENTRIST = Care privește totul prin prisma intereselor și a sentimentelor personale, care se consideră centrul universului; (despre manifestările oamenilor) care trădează o asemenea atitudine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa ca mine.Adeca sa fii centru unui cerc dar tangential cu alt cerc sau daca se poate cu toate dintre anumite planuri perpendiculare ceea ce este complet fara logica.

| StillAlive a răspuns:

O persoana care nu ia in considerare opinile altora si are crede ca ceilalti sunt mult mai putini importanti. Se crede mereu in centru atentiei si i se pare normal sa fie asa.