| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna sa ai o personalitate complexa?

5 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Personalitatea ta e foarte dezvoltată sau esti dintr-o bucată sa zic așa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Să nu te poți înțelege tu pe sine. Asta înseamnă.

| Olivia02sakura a răspuns:

O personalitate complexă inseamna sa fi bipolar, adică să ai două personalități complet diferite
Exemplu:
Un om este un criminal în serie, iar acasă este om dedicat familiei și foarte înțelegător.
Cred ca asta inseamna

| Daniel09857 a răspuns:

Nu vreau sa fiu rau, dar uita-te la toti frustatii de 15-18 ani ce se plang de existenta lor si se simt complexati, inferiori intr-un fel si iti dai seama, viata asta nu e despre ce nu poti sa face si sa iti plangi de mila, este pentru a te realiza lucruri cu adevarat seminificative

| Donsavas a răspuns:

Personalitatea multiplă este boala sufletească sau psihică in care bolnavul își percepe atitudinea, ce diferă în funcție de comportamentul uman, ca fiind o multitudine de personalități diferite care îl stăpânesc, fără să conștientizeze pe deplin ca el le manipulează.