| RAY a întrebat:

Ce inseamna personalitate masculina?

3 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Fratelo esti bine?

| VladAntonio a răspuns:

Putem măsura atitudinea masculină din mai multe privințe: putem spune că ne dăm seama din felul cum vorbește cu cineva sau pur și simplu, cum se îmbracă în fiecare zi. În general, ceea ce face un mascul alfa este tot una cu ceea ce este acesta la interior.

Personalitatea masculină poate fi exprimată prin mai multe artificii vestimentare ori ale unor elemente fizice prezente (păr facial, limbaj, stilul frezurii etc).

Masculul cu personalitate și atitudine se identifică a fi un tip atrăgător, inteligent, fizic sportiv, și poate avea un statut socio-economic destul de ridicat sau în ascensiune.

| Mosotti a răspuns (pentru VladAntonio):

In primul rand personalitatea masculina o emite figura! De aia fizicul e proba eliminatorie (insa nu ajunge pentru o relatie serioasa). Mai putin imbracamintea si restul, poate fi si in slipi la strand cu parul valvoi, daca arata bine, e clar ca acel aratat bine de fapt emite ca e mascul cam alfa.

Adica reflecta ce ai zis jos, atragator, inteligent, statut bun, fizic atractiv.