| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca bag mufa castilor in priza?

9 răspunsuri:
| Mt34 a răspuns:

Ai să auzi electronii cum dansează.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Probabil nimic, pentru ca nu poti sa bagi decat intr-o gaura, si ai sa nimeresti ori faza, ori nulul.
Daca faci contact cu ceva cu impamantare (de exemplu stai pe beton ud), si nimeresti faza, te poti curenta.
Cel mai sigur te curentezi daca faci asta din cada, cu castile ude.
Si un sfat parintesc: NU BAGA CASTILE IN PRIZA.

| darrio2007 a răspuns:

Dar sa tii si castile in urechi.

| sierra1 a răspuns:

Pentru o senzație mai pregnantă să ai căștile pe urechi

| Nemessys a răspuns (pentru Mt34):

Main Maokai?

| Yiing a răspuns:

Nu face asta. simplu. ce e cu astfel de curioziati?

| ziftode a răspuns:

Care priza?
priza de casti? o sa ai sunet
priza de curent o sa ai... NIMIC, chiar daca o infigi in faza, cat timp nu atingi fizic firele nu poti sa ai descarcare electrica, de nici un fel

daca o bagi in priza de arte martiale, o sa iti alunece si o sa pici de pr0st

etc.

| Mt34 a răspuns (pentru Nemessys):

Am fost, acum mă joc Vlad și Talon